Čekání Sáblíkové se protahuje. Arbitráž o jejím startu v Riu rozhodne až v úterý

Odpověď na otázku, jestli se Martina Sáblíková v cyklistické časovce v olympijském Riu nakonec představí, stále neexistuje. Případ české reprezentantky dnes řešila Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) a navzdory tomu, že konečný verdikt měl být znám ještě v pondělí, nakonec bude rozhodnutí zveřejněno až zítra kolem 13.30 SEČ.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková

Rychlobruslařka Martina Sáblíková | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Jednání Mezinárodní sportovní arbitráže se uskutečnilo dnes dopoledne přímo v brazilském Riu, kde arbitrážní soud během olympiády provizorně zasedá.

Dnešního slyšení se osobně zúčastnila i Martina Sáblíková, která navíc přednesla i krátkou řeč, v níž popsala, co pro ni olympijské hry znamenají a jak velké úsilí musela vynaložit k tomu, aby si na nich mohla zazávodit.

Během více než hodinu a půl dlouhého jednání, které bylo neveřejné, se česká strana v čele s Janem Šťovíčkem, expertem na sportovní právo, snažila arbitráž přesvědčit o umožnění startu Sáblíkové v časovce na základě uznání nejasného výkladu kvalifikačních pravidel. Ty jsou navíc podle zástupců české cyklistky diskriminační, protože údajně znevýhodňují specialistky na časovku.

Střelec Kostelecký těsně čtvrtý: Jsem už starší týpek, takže to beru

Číst článek

„CAS nás napíná. Rozhodnutí jsme napřed čekali už včera, potom dnes, jak nám slíbili, ale nakonec nám napsali, že CAS nechce vydat jenom neodůvodněné rozhodnutí, které by mělo jenom několik řádek. Přikládají tomu rozhodnutí takovou váhu, že chtějí podat plné odůvodnění. Myslím, že to znamená, že to bude důležitý precedent,“ prohlásil Jan Šťovíček.

Pro Martinu Sáblíkovou další odklad určitě není příjemný, v Riu de Janeiru stále trénuje v nejistotě. Teď se její naděje na úspěch ale možná ještě zvětšila. A i Jan Šťovíček je stále velkým optimistou.

„Myslím, že to bude přelomové. Jinak si neumím vysvětlit, že nám na opakovaný dotaz odmítli vydat rozhodnutí a trvají na tom, že nám to napíší až s tím podrobným zdůvodněním. Chápu to tak, že tomu přikládají velkou důležitost,“ dodal Šťovíček.

Podle informací z Brazílie by mělo být jasno v úterý po 13.30 SEČ.

Kauza Sáblíkové vznikla na začátku června, když se Česká republika, navzdory předpokladům týmu české reprezentantky, neobjevila v seznamu Mezinárodní cyklistické unie pro časovku žen.

ČRo, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme