Česká dvojka bez kormidelníka získala v Riu sedmé místo. Dvojskif žen bere desátou příčku

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil si z olympijských her v Riu odveze sedmé místo. Čeští veslaři obsadili v malém finále první místo poté, co ve vyrovnaném závěru porazili pár z Nizozemska. Posádka ve složení O. Vetešník, Vraštil, Kopáč, J. Vetešník posléze ve finále B lehkých čtyřek bez kormidelníka skončila na šestém místě a celkově bere 12. příčku. V akci byl i dvojskif žen, v němž Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou vybojovaly desátou pozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká dvojka bez kormidelníka dnes získala na OH sedmé místo | Foto: Reuters

Veslaři Lukáš Helešic a Jakub Podrazil tak napravili dojem z nepříliš povedeného semifinále, ve kterém obsadili poslední šesté místo. V dnešním finále B se česká dvojka držela od počátku v popředí a nakonec se o vítězství v závodě, ve kterém se bojovalo o celkové sedmé místo, poprala s nizozemským duem Braas, Steenman.

V závěru však měli více sil Češi, kteří si díky tomu z Ria odvážejí celkovou sedmou příčku. Zatímco Lukáš Helešic se na olympiádě objevil poprvé, Jakub Podrazil si tímto výkonem vylepšil 12. příčku z Londýna, kde byl členem posádky čtyřky bez kormidelníka.

Ve finále A si pak pro vítězství dojeli Novozélalnďané Eric Murray a Hamish Bond.

V dalším průběhu dnešního programu veslařů se představila i česká lehká čtyřka bez kormidelníka. Čechům však malé finále nevyšlo, když obsadili s odstupem poslední šesté místo, což znamená, že jim celkově patří dvanáctá pozice. Zlato získala lehká čtyřka bez kormidelníka ze Švýcarska ve složení Trammer, Schuerch, Niepmann a Gyr.

Na olympijském kanálu dnes závodily i české veslařky Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou, které zasáhly do malého finále dvojskifařek. Češky ve svém posledním vystoupení na hrách skončily ve finále B čtvrté, celkově pak desáté.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme