Česká vlajka v olympijské vesnici už vlaje. Ceremonii si užili hlavně mladší sportovci

Ještě před oficiálním zahájením olympijských her v brazilském Riu měli čeští sportovci jednu milou povinnost. V olympijské vesnici se zúčastnili vyvěšení české vlajky v olympijské vesnici spolu s reprezentanty Kataru nebo Nigérie. Zatímco staršími sportovci slavnostní chvilka tolik „nehýbe“, méně zkušení si ji užili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká vlajka od středy vlaje v olympijské vesnici | Foto: ČTK

V olympijské vesnici tančili mladí Brazilci. Spolu s českou výpravou ve středu nastupovaly také ty z Kataru nebo Nigérie.

Jen málokdo ze všech sportovců má tolik zkušeností jako český střelec David Kostelecký, který je na olympijských hrách popáté.

„Tohle zrovna asi není událost, která by s člověkem něco udělala, ale věřím, že pro mladší může něco znamenat. Jsem rád, že jsem tady i v těchto letech, tak bych to řekl,“ komentoval Kostelecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Střelec David Kostelecký je na svých pátých olympijských hrách, a tak pro něj vyvěšení vlajky není ničím novým. Zato plavkyně Barbora Seemanová ji zažila poprvé

Český střelec už viděl stoupat českou vlajku při slavnostnějším ceremoniálu – to když v roce 2008 v čínském Pekingu vybojoval zlatou medaili. Ale rád zavzpomíná i na to, když ceremoniál se vztyčováním vlajky v olympijské vesnici viděl poprvé.

„Byl jsem v Atlantě ve dvaceti letech, dvacet let zpátky. Člověk to v těch letech vnímá úplně jinak, je to totální vrchol. Teď v jednačtyřiceti je život vnímán jinak, ale je to největší sportovní akce, takže jsem rád, že jsem tady,“ potěšilo Kosteleckého.

Ti, co jsou na svých prvních olympijských hrách, si vztyčování vlajky v olympijské vesnici v Riu de Janeiru užívali. Platilo to i nejmladší člence české výpravy, šestnáctileté plavkyni Barboře Seemanové.

„Bylo to skvělý, představení se mi líbilo. I hymny byly pěkné, každý jsme si mohl zazpívat tu svojí. Ještě si zajdeme do nějakého kosmetického salonu pěkně na nehtíčky, pak už jen trénink a osmého jdu na to,“ vyhlížela Seemanová svou olympijskou premiéru.

Česká vlajka tak v olympijské vesnici v Riu visí. Hry v Brazílii oficiálně odstartují už v pátek.

PTEJTE SE: David Koubek, zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Brazílii, o olympijských hrách v Riu na vlastní kůži

David Koubek - zvláštní zpravodaj z Ria | Foto: Khalil Baalbaki Český rozhlas Wikipedia

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme