České veslařské posádky uspěly v opravách a postoupily do semifinále

Čeští veslaři zvládli opravy a postoupili do úterního semifinále v Riu de Janeiru. Jak ženský dvojskif Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou, tak i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník dojeli na třetím místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojskif Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová | Foto: Reuters

Ze čtyř posádek postupovaly do semifinále tři, takže českým veslařům stačilo předjet jednu loď. Dvojice Antošová-Fleissnerová udržovala první kilometr druhou pozici, ale potom je předstihly Američanky Ellen Tomeková a Maghan O'Learyová.

Vítězkami dnešních oprav se staly Němky Mareike Adamsová a Marie-Catherine Arnoldová, které jsou pod dohledem českého trenéra Přemysla Panušky.

Česká čtyřka bez kormidelníka lehkých vah jela od začátku závodu až do konce na třetí příčce, kterou udržela i přes nápor Kanaďanů.

Tři české posádky si postup zajistily už v sobotu. Čtvrtfinálové jízdy mají v úterý a programu skifaři Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková. Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil pojedou ve stejný den semifinále.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru