Českým olympionikům se posezení s prezidentem Zemanem v Riu líbilo. Dorazila jich ale jen hrstka

Možnost potkat se v olympijské vesnici s prezidentem Milošem Zemanem využilo jen pár českých sportovců. Na neformální setkání u bazénu jich přišlo zhruba patnáct, půlhodinové posezení si ale vesměs chválili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman je osobně přítomen v olympijském Riu | Foto: Jan Suchan

Prezident Miloš Zeman se v dobrém rozmaru se sklenkou bílého vína a cigaretou v ruce přimlouval za zařazení šachů do olympijského programu.

Při té příležitosti odrecitoval kus komediálního vystoupení Vodňanského se Skoumalem Přímý přenos ze šachového finále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ne všem českým olympionikům se ale chtělo zapsat se na seznam účastníků setkání. Někteří byli na tréninku nebo na cestě zpět, řekl cyklista Jan Bárta

„Myslím si, že to bylo celkem příjemné. Pan prezident to odhlečil,“ řekl cyklista Jan Bárta, jehož doplnila mistryně světa ve vodním slalomu Kateřina Kudějová: „Bylo hezké si takhle posedět s prezidentem.“

Ne všem českým olympionikům se ale chtělo zapsat se na seznam účastníků setkání.

„Musím říct, že jsme se napsali na papír navzájem, takže to nebylo úplně dobrovolně. Na druhou stranu jsem chtěla,“ prozradila Kudějová.

Nevalný zájem o setkání s prezidentem Zemanem má podle Bárty i ryze praktické důvody a nemusí jít o nesouhlas s jeho názory.

„Bylo to uprostřed dne, takže sportovci byli na tréninku nebo cestovali zpátky. A pak potřebují jíst. Kdyby seděli na setkání hladoví, moc jim to nepřidá,“ řekl český cyklista.

PTEJTE SE: David Koubek, zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Brazílii, o olympijských hrách v Riu na vlastní kůži

David Koubek - zvláštní zpravodaj z Ria | Foto: Khalil Baalbaki Český rozhlas Wikipedia

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme