Cítím se bezvadně, hlásí před olympijskou kvalifikací Špotáková

Pokud oštěpařky zvládnou dnešní kvalifikaci, budou ve finále bojovat v době, kdy Usain Bolt poběží o zlato na dvoustovce. To by mohlo pomoct atmosféře na atletickém olympijském stadionu. Také o tom přemýšlí dvojnásobná zlatá medailistka Barbora Špotáková před dalším důležitým závodem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková bude v Riu obhajovat zlato | Zdroj: ČTK

„Když Bolt běží dvoustovku, tak lidé většinou chodí. Na mě by mohlo být více plno, myslím tedy na ten večer – že by mohlo být více narváno,“ usmívala se v olympijské vesnici Barbora Špotáková, kterou čeká kvalifikace oštěpařek hodinu a třicet pět minut po půlnoci.

A ten plán je jasný, jednou hodit a jít. Pomoct splnit tento plán by mohla i pohoda, s kterou do Ria de Janeira Barbora Špotáková odletěla.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Barborou Špotákovou před olympijskou kvalifikací natáčel reportér ČRo Štěpán Pokorný

„Cítím se bezvadně. Jsem zase na olympiádě, naštěstí jsem zdravá a jsem v pohodě, takže zatím není důvod, proč by nemělo být dobře. Náladu mi nic nekazí,“ doufá česká atletka.

Barbora Špotáková si před svým závodem stihla v klidu dojít i na jiná sportoviště, než je atletický stadion. Povzbuzovala například české tenistky a chtěla zajít i na nakonec zlatého judistu Lukáše Krpálka, ale to se úplně nepovedlo.

„Byli jsme tam už ve tři hodiny a zůstali tam asi půl hodiny, ale on se vůbec neobjevil, takže jsme to vzdali, protože potřebuji odpočívat. Jsem ale ráda, že jsem to viděla v televizi, protože jsem si to tak více užila. V hale jsem viděla asi pět zápasů, seděli jsme v zadnější části, a protože tam není žádná televizí kostka, tak před sebou vidíte na tatami jenom dva mravence. Přitom u juda mi přijde, že jde o detaily,“ líčila Barbora Špotáková.

Štěpán Pokorný, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme