Čtyřkajak bude obhajovat bronz z Londýna. Dostál ve formě straší soupeře

Vypadalo to, že možná ani nenastoupí ve stejném složení. Daniela Havla ale nakonec žaludeční potíže přešly a čtyřkajak pojede v Riu stejně jako v Londýně, kde byl bronzový. Pokud získá medaili, bude mít česká výprava jediného sportovce se dvěma cennými kovy na krku – Josefa Dostála.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřkajak v původním složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Šterba | Foto: ASC Dukla

„Na singlkajaku to jsou jiné nervy. Tam jsem nervózní kvůli sobě, na čtyřkajaku jsem nervózní především kvůli klukům,“ říká stříbrný kajakář Josef Dostál.

Z individuální disciplíny už nejvyšší z české čtveřice vystresovaný není, ale myslí na své kolegy, a tak musel prožívat zlé období Daniela Havla. Který už je v pořádku a i individuální výkon Dostála může prý pomoci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Háček Havel překonal zdravotní potíže a čtyřkajak bude útočit na další medaili

„Hrozně nás povzbudí, když vidíme, že Pepa je na tom takhle špičkově. Soupeři mají o to větší respekt, když vidí, že máme takového borce v lodi. Mají větší strach, než by měli, kdyby tam nebyl,“ přemýšlí háček českého čtyřkajaku.

Právě on mohl v lodi chybět. Nakonec ale zdravotní obtíže i s pomocí léků překonal a podílel se na suverénním českém výkonu v rozjížďce, odkud obhájci londýnského bronzu postoupili přímo do boje o medaile.

„Se zdravím je konečně vše tak, jak má být. Jen silami se cítím slabší, než bych normálně byl,“ postěžoval si Havel, který měl ale další den na regeneraci.

Hodně mi pomohly prášky od doktorů a v noci jsem se pořádně vyspal, cítí se lépe Havel

Číst článek

Finále čeká i další českou loď, pojedou na ní deblkanoisté Radoň a Dvořák, kteří byli v Londýně pátí. „Možná si zpětně začínáme pátého místa z Londýna víc a víc vážit. Tady už to bylo nervózní, dostali jsme se sem z dokvalifikace,“ připomíná Jaroslav Radoň.

„Už to může dopadnout jakkoli. Jde o to podat maximální možný výkon. Věřím, že nám to v daný okamžik opravdu sedne a zajedeme hezkou jízdu,“ doplňuje Filip Dvořák.

Deblkanosté pojedou o medaili ve 14 hodin a 22 minut, čtyřkajak bude obhajovat bronz o 50 minut později.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme