Desetibojař Helcelet je i po skoku o tyči jedenáctý, Sýkora v osmé disciplíně nebodoval

Český desetibojař Adam Sebastian Helcelet zůstal po skoku o tyči s výkonem 470 cm na jedenáctém místě. Diskem hodil 44,13 a na překážkách doběhl ve svém nejlepším letošním čase 14,37. Druhý český desetibojař Jiří Sýkora hodil 44,49, zaběhl v čase 15,02, ale na tyčce nepřekonal svou základní výšku 430 cm. V čele zůstává obhájce zlata z Londýna Ashton Eaton s výkonem 7370, který může útočit na olympijský rekord Romana Šebrleho z Atén 8893 bodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet | Foto: Reuters

Dnešním výkonem na 110 metrů překážek si vicemistr Evropy Adam Sebastian Helcelet připsal 927 bodů. V hodu diskem získal dalších 749. Za svým nejlepším výkonem zaostal o tři metry. Po skoku o tyči má celkově 6713 bodů a na desátého Kubánce Leonela Suáreze jich ztrácí 66.

Jiří Sýkora nasbíral v sedmi disciplínách 5544 bodů a řadil se na třiadvacáté místo. Ve skoku o tyči ale nebodoval.

Nejrychlejším závodníkem na překážkách byl Kanaďan Damian Warner. V disku hodil nejvíc Lindon Victor z Grenady, který své kolegy přehodil o téměř tři a půl metru výkonem 53,24. Nejlepší ve skoku o tyči byli Francouz Kevin Mayer a Belgičan Thomas Van der Plaetsen s výkonem 540 cm.

Desetibojaři budou bojovat ještě v oštěpu a závěrečném běhu na 1500 metrů.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme