Dostál si v českém domě utahoval z Doktora, čtyřkajaku gratuloval i paralympionik Ježek

Po čtyřech letech mají další bronz. Čtyřkajak ve stejném složení jako v Londýně získal v Riu druhou olympijskou medaili. A v rámci těchto Her to byla druhá pro jednoho ze členů posádky Josefa Dostála, který tak má víc medailí než šéf výpravy Martin Doktor.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posádka čtyřkajaku s bronzovými medailemi na krku.jpg

Posádka čtyřkajaku s bronzovými medailemi na krku.jpg | Zdroj: Reuters

„On má dvě a já tři,“ dobíral si Josef Dostál šéfa české výpravy a v Atlantě dvakrát zlatého kanoistu Martina Doktora.

„On může. Pepík je prostě tahoun. Prostě velkej, hlavně tady. Nebojí se táhnout ten tým,“ usmíval se Martin Doktor. A když říkal, že to má Dostál „tady," přiložil si ruku na srdce. Medailí sice tito dva nemají stejně, ale ještě společně se střelkyní Emmons jsou jediní, kteří získali na jedněch letních Hrách dvě medaile.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Dostál a Martin Doktor se špičkují ohledně počtu olympijských medailí

„To jsem vůbec nevěděl. Vím, že ze zimní to mělo docela hodně lidí, ale tohle jsem nečekal, to je nářez,“ netajil překvapení Josef Dostál.

Bez čtyřkajaku by se ale Josef Dostál podobně chlubit nemohl. Má s ním dva bronzy. V posádce, kde má roli pomyslného mazáka nejstarší člen zadák Jan Štěrba.

„Naše posádka, přestože není úplně stejnorodá, co se týká jednotlivých členů, tak potvrzujeme, že když je nějakej průšvih, tak to vždycky zvládneme. Každý z nás je trochu jiný, Pepa je velká individualita, ale každý má svou úlohu a musíme se respektovat,“ vysvětloval Jan Štěrba.

A proto má čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba znovu olympijskou medaili - opět bronzovou. K té jim na oslavě v českém domě na dálku blahopřál paralympionik Jiří Ježek.

„Kluci bronzoví, udělali jste mi hroznou radost. Jste obrovský bouráci. Věděl jsem, že budete medaili mít a je to tam. Užijte si oslavy a díky moc,“ gratuloval cyklista, kterého vrchol sezony v podobě paralympijských her teprve čeká.

Petr Kadeřábek, Stanislav Zbyněk, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme