Fanoušky rád znervózňuji, směje se po postupu do finále kajakář Dostál

Krátce po kanoistovi Martinu Fuksovi si olympijské finále na kilometrové trati zajistil i kajakář Josef Dostál. Mistr světa z roku 2014 nejprve vyhrál rozjížďku a poté si v semifinále dojel pro postup do finále A, které českého reprezentanta čeká už zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Josef Dostál dnes postoupil do finále olympijské regaty | Zdroj: Reuters

V úvodu rozjížďky jste se držel vzadu a zahrával jste si tak s nervy diváků. Jak jste to viděl vy?

To já dělám vždycky rád. V té rozjížďce jsem chvíli čekal, protože jsme měli mezi závody jenom hodinu a čtvrt. A já nedokážu vypálit dva kiláky rychle za sebou. Prostě mám jeden rychlý závod a pak smrt. Jsem jako včelička - píchnu a umřu, jak se říká. V rozjížďce jsem si říkal, že mám slabší soupeře, takže nemusím jet rychle. To se mi ale moc nepodařilo, když jsem v půlce pěkně ztrácel.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Josefem Dostálem po postupu do finále závodu kajakářů natáčel reportér ČRo František Kuna

Pak jsem si řekl, že bych měl jít na postup. Chtěl jsem najít Australanovu vlnu, že bych se na ní svezl, ale dnes ty podmínky byly takové, že se to houpalo ze všech směrů. Jezdí tady hodně člunů, takže to není organizačně moc zvládnuté.

Co byste řekl k následnému semifinále?

Co se semifinále týká, tak tam byly kvůli větru výhodnější dráhy 1, 2 a 3. Ze začátku tak byla ustřelená levá půlka startovního pole. Nicméně jsem měl pak silný prostředek, ale i tak jsem si říkal, že to asi nedopadne. Je to ale olympiáda, tak jsem si řekl, že musím makat. A když jsem pak viděl, že je to na postup, tak jsem zvolnil.

Vaše matka a sestry sledují závody na Lipně a byly pořádně nervózní. Co byste jim vzkázal?

Dobře jim tak, že byly nervózní. Ony mě taky před závody znervózňovaly. Chtěl bych jim ale poděkovat za podporu.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme