Finále Kateřině Kudějové nevyšlo, v souboji slalomářek skončila desátá

Kateřina Kudějová nenaplnila medailové ambice a finále vodních slalomářek na olympijských hrách v Riu zakončila na posledním desátém místě. Úřadující mistryně světa udělala ve druhé polovině tratě dvě velké chyby, které jí zkazily do té doby nejlepší čas. Vyhrála Španělka Maialen Chourrauotová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Kudějová | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Stejně jako několik minut před ní deblkanoisté Kašpar se Šindlerem měla i Kateřina Kudějová ještě na druhém mezičase nejlepší čas a měla namířeno k medaili. Ve druhé části trati ale přišly chyby.

Nejdřív česká mistryně světa inkasovala dvouvteřinovou penalizaci za letmý dotyk na brance číslo 16. Ještě větší ztráta přišla na povodné brance č. 21. Kudějová se nechala vynést a mimo tyčky se musela vracet.

Do cíle dojela se sedmivteřinovou ztrátou na v tu chvíli vedoucí Novozélanďanku Luuku Jonesovou a zařadila se na poslední místo. Skončila desátá.

Před Jonesovou se dostala už jen Španělka Mailaen Chourrautová. 33letá rodačka ze San Sebastianu vylepšila svůj bronz z Londýna a získala první olympijské zlato.

Za Španělskou skončily dvě zástupkyně Oceánie. Novozélanďanku Luuku Jonesovou doprovodila na stupně vítězů bronzová Australanka Jessica Foxová.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Kanoistika - slalom:
Ženy - K1: 1. Chourrautová (Šp.) 98,65 (0), 2. Jonesová (N. Zél.) -3,17 (0), 3. Foxová (Austr.) -3,84 (2), 4. Dukátová (SR) -5,21 (2), 5. Kuhnleová (Rak.) -6,10 (4), 6. Pennieová (Brit.) -7,05 (4), 7. Pfeiferová (Něm.) -8,24 (2), 8. Hornová (It.) -8,57 (2), 9. Krageljová (Slovin.) -10,03 (2), 10. Kudějová (ČR) -10,11 (2).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme