Finále tenisu můžou v Riu obsadit Češky. Na olympijských hrách v pátek odstartuje i atletika

Po zlatém čtvrtku judisty Lukáše Krpálka čekají v pátek na olympijských hrách v Riu bitvy o finálové účasti české tenistky. Představí se v nich jak deblistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou a Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou, tak i singlistka Petra Kvitová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako Muhammad Ali. Fotografové zachytili zlatý triumf českého judisty Lukáše Krpálka na olympijských hrách v Riu z netradiční perspektivy | Foto: ČTK

Česká tenisová jednička Petra Kvitová naskočí do semifinálového boje s Portoričankou Mónicou Puigovou v 17:00.

V totožný čas by měly na tenisový kurt vyběhnout také deblistky Barbora Strýcová a Lucie Šafářová, které vyzvou Rusky Jekatěrinu Makarovovou a Jelenu Vesninovou. Ve 21:30 narazí Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou na švýcarské reprezentantky Timeu Baczinskou a Martinu Hingisovou.

Poprvé na letošních olympijských hrách dostane prostor také královna sportu atletika. Do soutěží se zapojí po půl třetí odpoledne středoevropského letního času sedmibojařky Eliška Klučinová s Kateřinou Cachovou.

Krátce po nich, ve 14:50 a v 15:10, čekají semifinále olympijské medailisty z Londýna – skifaře Ondřeje Synka a Mirku Topinkovou Knapkovou. Petr Koukal po čtvrteční porážce odehraje další duel v badmintonu. Do turnaje v 15:45 také zasáhne Kristína Gavnholt.

Na vodě se opět představí surfaři Karel Lavický, Veronika Kozelská a Viktor Teplý, jejichž závody začínají v 18:00. Plavec Jan Micka má v 18:40 na programu rozplavbu na 1500 metrů volným způsobem a o necelé dvě hodiny dříve poplave čtveřice českých reprezentantek Simona Baumrtová, Martina Moravčíková, Barbora Seemanová, Lucie Svěcená rozplavbu polohového závodu na 4 x 100 metrů.

Zlatý Lukáš Krpálek: Tomuhle dlouho neuvěřím

Číst článek

Češi ve čtvrtek slavili Krpálkův triumf

Česká republika se v šestém soutěžním dni olympijských her dočkala první zlaté medaile. Judista Lukáš Krpálek ji vydřel ve váhové kategorii do 100 kilogramů a bezprostředně po historickém úspěchu zavzpomínal na zesnulého kamaráda Alexandra Jurečku.

Jen těsně unikly stupně vítězům deblkanoistům Jonáši Kašparovi a Marku Šindlerovi a kajakářce Kateřině Kudějové. Plážové volejbalistky Barbora Hermannová s Markétou Slukovou naopak do bojů o cenné kovy nezasáhnou. Nad ránem středoevropského letního času podlehly v třísetovém souboji Ruskám 19:21, 21:12, 10:15.

Plavkyně Simona Baumrtová vůbec nepostoupila z rozplavby na trati na 200 metrů motýlek a Radiožurnálu přiznala, že ji trápí zdravotní problémy, o nichž dosud nemluvila. Do páteční rozplavby polohového závodu na 4 x 100 metrů by přesto měla nastoupit.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme