Fuksův kouč tušil, že se do finále nedostali. Zkusili jsme dělat mrtvé brouky, přiznal

Dvě hodiny žil v tom, že ho čeká další boj o olympijskou medaili. Rychlostní kanoista Martin Fuksa byl ve startovní listině finále dvoustovky, jenže pak mu organizátoři vzkázali: Máš smůlu, použili jsme neplatný postupový klíč. Protest byl neúspěšný, a tak Fuksa pojede jen finále B o deváté místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoista Martin Fuksa postoupil do semifinále | Foto: Reuters

„Být ve finále na dvoustovce je pro mě hrozně moc, a ještě k tomu na olympiádě, to je skvělý pocit,“ rozplýval se Martin Fuksa, i když podle platných pravidel měl být už v tu chvíli smutný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pořadatelé závodu byli podle Pavla Hottmara, šéftrenéra rychlostních kanoistů, nekompromisní

Stálo v nich, že do finále postoupí první dva kanoisté z každé ze tří semifinálových jízd a doplní je dva borci ze třetích míst podle času. Ze závodníků, kteří si nezajistili postup přímo, byl sice ten český druhý nejrychlejší, ale ve svém semifinále skončil až čtvrtý, a měl být tedy ze hry.

Tak v čem je problém? V tom, že organizátoři asi na schválený postupový klíč zapomněli a Fuksu do startovní listiny finále zařadili.

„Už když Martin dojel první semifinále, trochu jsem tušil, že je zle. Nicméně pořadatelé ho do finále zařadili. My jsme vyčkávali, dělali mrtvé brouky a doufali jsme, že to projde. Teprve dvě hodiny po startu semifinále vydali rozpis podle pravidel – bez Martina,“ popisuje šéftrenér českých rychlostních kanoistů Pavel Hottmar.

Verdikt se ještě snažil zvrátit prostestem. „Nejprve byli nekompromisní. Pak jsem hrál tak trochu na city, že to takhle nejde, když výsledky vydají. Asi dvacet minut se radili a pak si mě zavolali. Kdyby to bylo mistrovství světa, Martina na devátou dráhu dali. Ale protože je to olympiáda, tak nemůžou,“ vypráví Hottmar.

Finále kanoistů tak zůstane s osmi účastníky bez Fuksy, na kterého navzdory původní radosti zbylo jen finále B.

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme