Golfistka Spilková se premiérově představí na Hrách. V atletice ve středu začne desetiboj

Ve středu budou mít z českých sportovců na olympijských hrách v Riu opět nejpočetnější zastoupení atleti. Kromě desetibojařů do soutěží zasáhnou také oštěpaři a kladiváři. Debut ale čeká také golfistku Kláru Spilkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfistka Klára Spilková (vpravo) při tréninku v Riu | Foto: ČTK

Dvanáctý den olympijských her odstartuje brzy, už půl hodiny po poledni středoevropského letního času.

Z českých reprezentantů ho zahájí golfistka Klára Spilková. Ve 14:00 čeká deblkajakáře Daniela Havla a Jana Štěrbu, bronzové medailisty ze čtyřkajaku na posledních Hrách v Londýně, kvalifikace na kilometrové trati.

Zhruba ve stejnou dobu by měl o své druhé finále v rychlostní kanoistice v kategorii C1 bojovat Martin Fuksa, jenž pojede závod na 200 metrů.

Posléze už dostane prostor atletika. Ve 14:30 budou soutěžit desetibojaři Adam Sebastian Helcelet a Jiří Sýkora na stovce. Stejné duo se o hodinu později představí ve skoku dalekém, v 17:15 ve vrhu koulí, ve 22:45 ve skoku vysokém a dvacet minut po druhé hodině ranní ještě běh na čtvrtce.

Mezitím Lukáš Melich v 16:05 podstoupí kvalifikaci v hodu kladivem a hodinu a půl po půlnoci také oštěpaři Petr Frydrych, Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý.

V úterý brali Češi první stříbro

Česká olympijská výprava se v úterý radovala z první stříbrné „placky“ v Riu. Na kilometrové trati ji překvapivě získal kajakář Josef Dostál, ačkoli v semifinále byl o den dříve čtvrtý.

Další české naděje a olympijské medailistky z Londýna 2012 Zuzana Hejnová a Barbora Špotáková se na atletickém stadionu kvalifikovaly do hlavních soutěží.

Hejnová na čtyřstovce překážek časem 54,55 sekundy ovládla své semifinále, oštěpařka Špotáková byla v kvalifikaci po hodu 64,65 metru druhá.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme