Golfistka Spilková si polepšila na 47. příčku, moderní pětibojařka Kodedová klesla na 26. místo

Golfistka Klára Spilková na olympijských hrách v Riu de Janeiru zahrála své nejlepší kolo. Dnešek zvládla v paru a se skóre +8 se posunula na sedmačtyřicátou příčku. Moderní pětibojařka Barbora Kodedová ztratila v parkúru skončila 26.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfistka Klára Spilková dnes zahrála své nejlepší kolo | Foto: Reuters

S -11 ranami pod par je na prvním místě Korejka Pak In-pe. Světová jednička z Nového Zélandu Lydia Koová je momentálně druhá a na vedoucí příčku ztrácí tři rány.

„Byl to ze začátku trošku boj, ale poté, co jsem na devítce a na desítce dala dvě birdie, tak jsem se rozjela. Dvě další birdie jsem proměnila díky dlouhým patům, ale bohužel na poslední jamce mně nespadl poslední pat dlouhý metr a půl. Beru to ale pořád pozitivně, protože patuji dobře,“ hodnotila třetí kolo Spilková.

V začátku třetího dne to vypadlo, že si česká golfistka pohorší, jelikož na úvodních šesti jamkách zahrála dvě bogey. Potom se jí ale povedlo na devítce i desítce birdie, což jí dodalo sebevědomí.

Dvanáctku zvládla v paru na olympijských hrách poprvé. Další bogey ale udělala na třináctce. Díky birdie na patnáctce a šestnáctce se dostala v tomto kole do mínusu. Závěrečnou pětiparovou jamku ale zakončila bogey.

První jamku na jednu ránu, hole in one, předvedla ve 3. kole Číňanka Lin Si-jü a po ní také Lydia Koová. Jednalo se o osmou jamku, kde je 128 metrů dlouhý třípar. „Byla to moje vůbec první hole in one a olympiáda tomu dodává větší šmrnc,“ komentovala Koová.

Po úvodní části šermu byla Kodedová desátá. V bonusovém kole nezískala k dobru ani vteřinu. Dnes se ale propadla po plavecké disciplíně. Na dvoustovce volným způsobem byla čtyřiatřicátá ze šestatřiceti závodnic. Nedokázala plavat frekvenčně.

„Trenér mě trošku proplesknul a nakonec jsem to rozjela, ale bylo to těžký. Je to sice na hranici osobního rekordu, ale pocit z plavání byl hodně špatný. Plavání je moje nejslabší disciplína, tam vždycky ztrácím,“ tvrdí.

V parkuru měla šestadvacetiletá Kodedová klisnu Legende, která dvakrát odmítla poslušnost a česká reprezentantka tak nesplnila časový limit. Celkem měla jednapadesát bodů.

Před závěrečnou kombinovanou disciplínou běhu a střelby vedla Polka Oktawia Nowacká s náskokem dvanácti vteřin před Elodie Clouvelovou z Francie. Jenže Polka zkazila poslední střelbu a skončila až třetí. Olympijskou vítězkou se stala 24letá Australanka Chloe Espositová, která téměř bezchybnou střelbou zaútočila ze čtvrtého místa.

Barbora Kodedová dokončila olympijský pětiboj na 26. místě.

Vojtěch Man, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme