Hejnová poběží finále čtvrtky překážek, oštěpařka Špotáková bude bojovat o třetí zlato z Her

Českou atletku Zuzanu Hejnovou čeká finále na trati 400 metrů překážek. Semifinále zaběhla v čase 54,55 sekundy a nechala za sebou všech sedm soupeřek. Denisa Rosolová ve svém semifinále naopak protnula cíl jako poslední a do boje o medaile nezasáhne. Naopak oštěpařka Barbora Špotáková si druhým hodem v kvalifikaci zajistila účast v hlavní soutěži, kterou vyhrála v Londýně 2012 i Pekingu 2008.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová poběží semifinále na 400 m překážek | Foto: ČTK

Vysnila si zlato a stále si za ním jde. Překážkářka Zuzana Hejnová si zajistila účast ve finále čtyřstovky překážek.

V semifinálovém běhu byla první s časem 54,55 sekundy. „Ale vím, že na zlato bude potřeba jít hluboko pod 53 sekund,“ komentovala v Riu pro Českou televizi Hejnová.

Barbora Špotáková, vítězka v hodu oštěpem z předchozích olympijských her v Londýně 2012 a Pekingu 2008, se rovněž kvalifikovala do hlavní soutěže. Hned druhým pokusem splnila kvalifikační limit, když hodila 64,65 metru.

V kvalifikaci nakonec skončila druhá za Polkou Marií Andrejczykovou (67,11 metru). V noci ze čtvrtka na pátek tak bude bojovat o třetí zlato zpod pěti kruhů v řadě.

Běžci Denisa Rosolová, Petr Svoboda a výškař Jaroslav Bába naopak ve svých soutěžích neuspěli. Rosolová se nevešla na listinu finalistek čtyřstovky překážek k Hejnové, když ve svém semifinálovém běhu skončila na osmé pozici.

Bába se brzy loučil s výškařským sektorem. Bronzový medailista z olympijských her v Aténách 2004 bez problémů překonal 220 centimetrů, ale na 225 centimetrech spotřeboval všechny tři pokusy, přičemž laťku ani jednou nepřeskočil. Bába tak v Riu skončil čtrnáctý.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme