Hrála jsem dobrý tenis, hodnotí Kvitová vstup do turnaje. Vítr ji nerozhodil

Tenistka Petra Kvitová je po Barboře Strýcové a Lucii Šafářové další českou postupující singlistkou na olympijských hrách v Riu, Maďarku Babošovou porazila 6:1,6:2 a v dalším kole si zahraje s Dánkou Wozniackou, přemožitelkou Lucie Hradecké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová během prvního kola v Riu | Foto: ČTK

Jak jste spokojená s prvním zápasem. Po něm drobně kape, předtím dost foukalo.

Jsem určitě spokojená. Skóre odpovídá hře, hrála jsem opravdu dobrý tenis. Věděla jsem, že dobře podává a snaží se chodit do hry. Takže jsem se snažila dělat to samé, abych nebyla pod tlakem a musela běhat. Držela jsem si servis a čekala jsem na šanci na brejk. Ty šance přišly na začátcích setů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vstup do turnaje se Petře Kvitové povedl. Zápas s Maďarkou Babosovou s ní hodnotil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Ráno v Riu zrušili veslařský program, Mirku Topinkovou museli tahat z vody. Serena Williamsová vyprávěla, že bylo ve větru těžké dostat soupeřku pod tlak. Cítila jste vítr jako problém?

Když jsme hrály, už tak nefoukalo. Jen sem tam a vždycky z jiné strany. Určitě to není lehké. Na rozehrávce jsem měla bezvětří a na cestě do šaten začlo strašně foukat a všude byl nepořádek a prach. Najednou to byl šok, ale na kurtu č. 2 jsou tribuny a je to trošku zakryté. O to byla situace s větrem lehčí.

Dají se problémy vytěsnit z hlavy, aby se člověk soustředil jen na tenis? Je tu hodně věcí, co mohou člověka rozptýlit: prach, vítr, sbíječky…

Musíte to nějak nastavit v hlavě. Věděla jsem, že tu asi pár věcí nebude tak, jak by mělo být. Třeba sběrači jsou trošku zmatení. Ale to k tomu patří a tak Hry beru. U mě to dnes nebylo tak hrozné.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme