Jiří Prskavec získal bronz! O lepší výsledek ho připravil dotyk branky

Vodní slalomář Jiří Prskavec naplnil medailové ambice na olympijských hrách v Riu. Ve finále kajakářů skončil na třetím místě, když ho o lepší umístění připravil dotyk branky a dvouvteřinová penalizace. Zlato bere Brit Joseph Clarke a stříbro Slovinec Peter Kauzer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec | Foto: Reuters

Čistý čas měl Jiří Prskavec nejrychlejší ze všech. Na prvním mezičase vedl o 77 setin sekundy. Pak ale přišla osudová protivodná branka. Tyčka se českému reprezentantovi zamotala mezi ruce a přišel nevyhnutelný dotyk a s ním spojená dvouvteřinová penalizace.

Mistr světa se ale nevzdal a zbytek tratě v areálu Deodoro zajel skvěle. I s přidanými vteřinami byl v cíli třetí se ztrátou nicotných 46 setin sekundy.

Před ním byl jediný třicátník mezi finalisty, 32letý Slovinec Peter Kauzer, který ukázal na trati neskutečnou sílu a díky rychlému přejezdu dvou válců si připsal traťový rekord 88,70. O 17 setin sekundy ho ale vzápětí porazil Joseph Clarke z Velké Británie a zajistil si zlato.

Úžasný zážitek, táta jen brečel, raduje se Prskavec z první české medaile

Číst článek

Radovat se z něj ale mohl až po úplně poslední jízdě. Tu absolvoval slovenský supertalent Jakub Grigar. 19letý závodník si tři čtvrtiny finále jel pro zlato, pak ale udělal chybu a skončil až pátý.

Do cíle dojel zklamaný, kolem něj se radovali olympijský vítěz Clarke, druhý Kauzer a třetí Jiří Prskavec, kterému jako první gratuloval jeho otec a trenér v jedné osobě.

Po čtyřech letech tak znovu první medaili pro Českou republiku získal vodní slalomář. Před čtyřmi lety v Londýně protrhl medailovou smůlu Prskavcům starší kolega Vavřinec Hradilek.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Kanoistika - slalom:
Muži - K1: 1. Clarke (Brit.) 88,53 (0 tr. sekund), 2. Kauzer (Slovin.) -0,17 (0), 3. Prskavec (ČR) -0,46 (2), 4. Aigner (Něm.) -0,49 (0), 5. Grigar (SR) -0,90 (0), 6. Da Silva (Braz.) -3,01 (0), 7. De Gennaro (It.) -3,24 (0), 8. Combot (Fr.) -4,02 (2).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme