Jsme připraveni, zdravotnický servis bude vynikající, říká o olympiádě fyzioterapeut Kolář

Když přijdou bolístky, snaží se k němu dostat snad každý domácí sportovec. Jeho citlivé ruce ale získaly důvěru i u takových velikánů, jako je tenista Novak Djoković. Už 20 let těží z umu profesora Pavla Koláře i česká olympijská výprava a v období různých obav z brazilských zdravotních nástrah je právě slovo vyhlášeného fyzioterapeuta pro mnohé reprezentanty zárukou, proč se nebát vydat do Ria.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká olympijská kolekce pro OH v Riu | Foto: ČOV

Byť je profesor Kolář mezi pacienty pro svůj příjemný přístup oblíben, čeští sportovci budou jistě rádi, když ho v Riu před svým závodem pokud možno neuvidí. Pro ty, kterým se takové přání nesplní, a zdravotní problémy se přece jen ozvou, má renomovaný fyzioterapeut dobrou zprávu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář je se svým zdravotnickým týmem na OH storpocentně připraven

„Podmínky tam máme skutečně vynikající. Co se týče lékařského týmu a zdravotního zázemí, je to jeden z největších týmů z posledních olympiád. Servis pro sportovce bude skutečně na vynikající úrovni,“ vysvětluje Pavel Kolář.

K jeho vyzkoušení se mnozí olympionici dostanou i díky prevenci před virem Zika. Ten se přenáší pohlavním stykem a především komářím bodnutím. Obavy, kvůli kterým nakonec brazilské metropole neodcestují z Čechů tenisti Tomáš Berdych a Karolína Plíšková, profesor Kolář brzdí.

„Nemyslím, že je to natolik nebezpečné, aby se musela rušit olympiáda nebo aby sportovci nemohli jet. Je zimní období a oproti létu je tam asi jen 20% komárů. Udělali jsme celou řadu opatření k tomu, aby sportovci byli v maximálním bezpečí,“ nebojí se uznávaný fyzioterapeut.

Reprezentanti, ale i fanoušci, co se je do Ria chystají podpořit, by si pak měli pohlídat příjem tekutin, právě tak nejlépe vyzrají na aklimatizaci a brazilské dusno.

„Všichni dostanou instrukce směrem k pitnému režimu. Existuje možnost určité adaptace před závodem. Takže si nemyslím, že by to mělo působit nějaké problémy,“ nechává fyzioterapeut Pavel Kolář tušit, že o medailích se bude rozhodovat na sportovištích a ne v zázemí lékařských týmů.

Stanislav Zbyněk, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme