Kajakářka Kudějová i deblkanoisté Kašpar se Šindlerem jsou v semifinále

Do semifinále vodního slalomu postoupila kajakářská mistryně světa Kateřina Kudějová i deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakářka Kateřina Kudějová postoupila do semifinále z pátého místa

Kajakářka Kateřina Kudějová postoupila do semifinále z pátého místa | Zdroj: Reuters

Kudějová měla jistý postup mezi patnáctku semifinalistek už díky první jízdě, kde byla třetí, přestože dostala penalizaci a měla drobný problém na sedmnácté brance. Tu sice projela natěsno a rychle, ale kvůli zádi lodi se trochu zasekla, což ji mohlo rozhodit.

„Myslím, že dobré. Mě to překvapilo, bylo to ráno v pohodě. Trochu potřebuji stres na tu jízdu, protože odpoledne už to nebylo takové. Jelo se mi dobře. Časy jsou velmi dobré, šťouchy jsou, protože jsem si nedávala bacha,“ komentovala jízdu Kudějová.

Ve druhém kole čas nevylepšila a celkově skončila pátá. Kvalifikaci vyhrála Italka Stefanie Hornová.

Bez problémů postoupili i deblkanoisté Kašpar a Šindler, kteří dojeli do cíle čtvrtí. Do semifinále se nekvalifikoval pouze jediný tým. První byli slovenští bratranci Ladislav a Peter Škantárovi.

Po první čisté jízdě byla dvojka Kašpar-Šindler pátá. „Ta jízda byla hodně pojištěná. Chtěli jsme vstoupit jistě, nechtěli jsme nic riskovat. Byly tam dvě kombinace, kde jsme si nebyli jistí, tak jsme zvolili průjezd na jistotu, kdy jsme věděli, že to takhle ujedeme,“ říká Šindler.

Ve druhém kole trochu přidali na rychlosti, a přestože měli penalizaci, vylepšili čas o sekundu. Semifinálové a finálové závody kajakářek i deblkanoistů se uskuteční ve čtvrtek.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme