Keňa díky Sumgongové slaví první olympijské zlato v maratonu. Nývltová Vrabcová doběhla 26.

Vytrvalkyně Jemima Sumgongová z Keni se v Riu v čase 2:24:04 stala olympijskou vítězkou v maratonu. Keňanka do cíle doběhla s náskokem devíti sekund na stříbrnou Kirwaovou z Bahrajnu. Jediná česká zástupkyně Eva Vrabcová Nývltová absolvovala maraton v čase 2:33:51, který jí stačil na 26. místo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vytrvalkyně Jemima Sumgongová z Keni

Vytrvalkyně Jemima Sumgongová z Keni | Zdroj: Reuters

Sumgongová tímto ukončila čekání vytrvalecké velmoci Keni na zisk zlata v olympijském maratonu. Jednatřicetiletá běžkyně se v závěru maratonu držela ve čtyřčlenné skupině, v níž nechyběly ani později stříbrná Kirwaová a bronzová Mare Dibabaová.

V závěrečném kilometru však měla Sumgongová nejvíce sil, utrhla se od svých soupeřek a s přehledem proběhla cílem jako první.

V poli 157 běžkyň se neztratila ani Eva Vrabcová Nývltová, která v minulosti třikrát startovala na zimních olympijských hrách. Při svém debutu na letní olympiádě se Vrabcová Nývltová držela po celý závod kolem 25.- 30. místa.

Česká reprezentantka nakonec dosáhla času 2:33:51, který jí stačil na 26. místo. Za svým osobním maximem česká atletka zaostala o necelé čtyři minuty.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme