Keňa díky Sumgongové slaví první olympijské zlato v maratonu. Nývltová Vrabcová doběhla 26.

Vytrvalkyně Jemima Sumgongová z Keni se v Riu v čase 2:24:04 stala olympijskou vítězkou v maratonu. Keňanka do cíle doběhla s náskokem devíti sekund na stříbrnou Kirwaovou z Bahrajnu. Jediná česká zástupkyně Eva Vrabcová Nývltová absolvovala maraton v čase 2:33:51, který jí stačil na 26. místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vytrvalkyně Jemima Sumgongová z Keni | Zdroj: Reuters

Sumgongová tímto ukončila čekání vytrvalecké velmoci Keni na zisk zlata v olympijském maratonu. Jednatřicetiletá běžkyně se v závěru maratonu držela ve čtyřčlenné skupině, v níž nechyběly ani později stříbrná Kirwaová a bronzová Mare Dibabaová.

V závěrečném kilometru však měla Sumgongová nejvíce sil, utrhla se od svých soupeřek a s přehledem proběhla cílem jako první.

V poli 157 běžkyň se neztratila ani Eva Vrabcová Nývltová, která v minulosti třikrát startovala na zimních olympijských hrách. Při svém debutu na letní olympiádě se Vrabcová Nývltová držela po celý závod kolem 25.- 30. místa.

Česká reprezentantka nakonec dosáhla času 2:33:51, který jí stačil na 26. místo. Za svým osobním maximem česká atletka zaostala o necelé čtyři minuty.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme