Krpálek má po narození syna motivaci navíc. Ale medaile není to nejdůležitější, říká před olympiádou

O medaili na olympijských hrách může sportovec usilovat víckrát v kariéře. Odjíždět na vrchol sezony jako čerstvý otec, to se ale nestává tak často. Přesně to je letošní příběh judisty Lukáše Krpálka, kterému se na začátku července narodil syn Antonín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejblíž ke zlaté medaili měl na Evropských hrách judista Lukáš Krpálek | Zdroj: Reuters

„Bude těžké odlétat od malého, protože jsme se za poslední týden, co jsme spolu, výborně sehráli. Po návratu z tréninku se spolu najíme a jdeme si lehnout. Doufám, že to zvládnu a že to pro mě bude motivace získat medaili a vrátit se domů za rodinou,“ plánuje judista Lukáš Krpálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bude těžké odlétat od malého, mrzí českého judistu Lukáše Krpálka před odjezdem na olympijské hry do Brazílie

„O medaili chci bojovat, ale teď je pro mě nejdůležitější rodina. Jsem rád, že máme zdravého syna. Těším se, až bude po olympiádě a budu mít víc času věnovat se své rodině,“ očekává Krpálek.

I tak ale musí mít v hlavě sportovní stránku svého života. Vždyť olympijské hry začnou už 5. srpna.

„Mrzelo by mě, kdybych se do bojů o medaili nedostal. Vzhledem k tomu, že se nám narodil syn, by to nebylo tak hrozné, ale určitě chci být na předních pozicích,“ říká judista Krpálek, jeden ze sportovců z projektu Olympijský rok.

Reportáže o něm budete slýchat na stanici Radiožurnálu celý příští týden v 15.20.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme