Kvitová byla ráda, že ve středu nehrála. Nad tlakem před semifinále zatím nechce pomýšlet

České tenistce Petře Kvitové v hladkém postupu do semifinále olympijského turnaje v Riu přes Ukrajinku Jelinu Svitolinovou pomohlo i středeční volno, když se v Brazílii nehrálo kvůli dešti. Teď už se šestadvacetiletá hráčka bude připravovat na bitvu o účast ve finále, v níž vyzve Mónicu Puigovou. Tlakem, který na ní bude vyvíjen, se ale zatím zaobírat nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová je mezi nejlepšími čtyřmi singlistkami na olympijských hrách v Riu | Foto: ČTK

Jste tam, budete bojovat o medaili. Jaký to byl zápas?

Jsem tam, ale ještě mi to nějak nedochází. Zápas, který jsem odehrála, mi přišel z mého pohledu hrozně zvláštní. Víceméně to bylo hrozně rychlý a přišlo mi to nějak samozřejmý. I když jsem se snažila udržet hlavu tak, že může Svitolinová začít hrát líp a líp, ale myslím, že se vůbec nevypořádala s větrem, který na kurtu byl. Podmínky byly úplně jiné než během celého turnaje, což byla asi moje výhoda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká tenistka Petra Kvitová byla ráda, že ve středu kvůli dešti nenastoupila. Celý den odpočívala

Jaké bylo včerejší čekání?

Nakonec jsem byla ráda, že jsem nehrála. Fyzicky jsem na tom nebyla nejlíp a po křečích s Makarovou bylo lepší mít den volna. Hrála jsem večer a celý den pršelo, takže jsem jenom ležela a odpočívala, jako bych měla den volna. Na tenis jsme jeli v půl šesté a po sedmé se rozhodlo, že hrát nebudu. Jsem ráda, že to tak dopadlo.

Jaká je z vašeho pohledu vaše příští soupeřka Mónica Puigová?

Dobrá hráčka. Když jí to sedne, hraje opravdu výborně. Hraje, jako když já jsem byla mladší a valila jsem to tam z jedné strany na druhou. Dávala jsem samé vítězné údery, a to si myslím, že ona teď hraje. Chodí do toho hlava nehlava a buď to tam spadne, nebo ne. Bude to o začátcích výměn, servisech a returnech. Je mladá, úplně si to neuvědomuje, takže bude nadšená, že hraje semifinále olympiády. Tlak asi bude trošku víc na mě, ale ještě nad tím nechci přemýšlet.

Jaroslav Plašil, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme