Mám jediný cíl: vyhrát olympiádu, hlásí Synek. Chce setřást Drysdalea

Ten souboj trvá už roky. Na mistrovství světa ho skifař Ondřej Synek zvládá, olympijské zlato mu ale chybí. Jeho největší konkurent Mahé Drysdale z Nového Zélandu teď porazil Synka ve čtvrtfinále v Riu. Stejně jako ve finále olympijského závodu v Londýně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český skifař Ondřej Synek skončil ve čtvrtfinále druhý, závěr nejel naplno

Český skifař Ondřej Synek skončil ve čtvrtfinále druhý, závěr nejel naplno | Zdroj: ČTK

Kdo se na dálku divil a rozčiloval a byl zklamaný, že Ondřej Synek na Mahého Drysdalea nemá, může být v klidu. Byla to součást taktiky.

„Hlavně jsem si ho chtěl vyzkoušet v prostředním kilometru, kdy jede takové strojové tempo. V pohodě jsem se držel půl lodě před ním a pak to bylo podle plánu, že nepojedu až do konce, pokud za mnou bude bezpečná díra a skončím druhý,“ vysvětluje Synek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek dělá pro zlatý úspěch na olympijských hrách všechno, jak v Riu přiznal redaktorovi Radiožurnálu Františku Kunovi

Drysdale v Riu přiznal, že mu prohra v Pekingu pomohla k výhře v Londýně. „Já jsem taky byl poražený v Pekingu a Londýn jsem nevyhrál, ale chuť tam je. Jedu šestnáct let v kuse a teď už mám jediný cíl, a to je vyhrát olympiádu. Třeba se to nikdy nepovede, ale dělám pro to všechno. A doufám, věřím v úspěch,“ přeje si Synek.

I když je Drysdaleovi 37 let a jsou na něm dokonce i vidět šediny, stále je to ten největší protivník o čtyři roky mladšího Synka. A stejně jako rodák z Brandýsa nad Labem i Drysdale ví, že čtvrtfinálové klání nic moc neukázalo.

„Viděli jste, jak Synek zase vyhrál svoji rozjížďku. Teď byl druhý za mnou, ale to opravdu nic neznamená. Přestože jsem vyhrál, nějak moc jsem se nezničil. Stále se cítím v pohodě. Šlo to dobře, jen na pár drobnostech je třeba před semifinále zapracovat,“ říká Drysdale.

Semifinále se pojede ve čtvrtek, o medaile se pak bude na jezeře Rodriga de Freitase bojovat v sobotu. A mohlo by to být zase jako v Londýně. Buď Synek, nebo Drysdale.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme