Maracaná v extázi. Brazilští fotbalisté ovládli olympijský turnaj. Neymar neudržel slzy

Neskutečné drama nabídlo finálové utkání olympijského fotbalového turnaje. Brazilští fotbalisté v čele s kapitánem Neymarem porazili Němce až na penalty, když rozhodla až poslední pátá série pokutových kopů. Rozhodující střelu proměnil právě Neymar.

Kapitán brazilských fotbalistů Neymar a domácí brankář Weverton po úspěchu ve finále olympijského turnaje | Zdroj: Reuters

Po třech neúspěšných finále z let 1984, 1988 a 2012 tak konečně Brazilci uspěli, navíc před zcela zaplněným legendárním stadionem Maracaná.

Domácí reprezentace v dnešním finále v Riu de Janeiro remizovala v základní hrací době i po prodloužení s Německem 1:1 a v rozstřelu zvítězila 5:4. Brazilci vedli zásluhou svého kapitána Neymara, po změně stran vyrovnal Meyer. Domácí měli ještě další šance, ale žádnou nevyužili a gól nepadl ani v prodloužení.

Brazílie má na kontě má také dva bronzy. Německo ve svém prvním finále rovněž usilovalo o první triumf pod pěti kruhy, na hrách dosud dvakrát obsadilo třetí místo. Bronz získala Nigérie, která si poradila 3:2 s Hondurasem.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít