Moderní pětibojař Svoboda je po šermu sedmý, Kuf na třinácté příčce

Po úvodní části šermu je moderní pětibojař a obhájce zlata z Londýna Petr Svoboda na olympijských hrách v Riu de Janeiru sedmý. Další český pětibojař Jan Kuf je na třinácté příčce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní pětibojař David Svoboda je po úvodní části šermu osmý | Foto: Reuters

„Obvykle mám při vrcholném závodě dobré začátky šermu, ale ukázalo se, že je to teprve můj třetí letošní závod. Chvilku jsem se hledal a trvalo mi, než jsem se z toho vyškrábal. Výsledek je celkem dobrý. V ideálním případě bych si přál o pár vítězství víc, ale jsem krásně v závodě, který bude zajímavý,“ zhodnotil šerm David Svoboda.

Bilance Davida Svobody na planši je jednadvacet výher a čtrnáct proher, za což získal 226 bodů. Jan Kuf zvítězil devatenáctkrát a šestnáctkrát prohrál a na kontě má 214 bodů.

O nový olympijský rekord v šermu se postaral Rus Alexandr Lesun, který získal 268 bodů za osmadvacet vítězství a sedm proher. Svůj výkon může ještě podpořit v bonusovém kole pod širým nebem, což je novinka.

„Představoval bych si to trošku výš, bylo tam pár hloupých šťouchů. Je to něco jiného, než co jsem doposud zažil. Diváků je tu milionkrát víc než na normálních závodech. Doufám, že už budu klidnější, není to ztracený výsledek, ale musím doufat, že někdo přede mnou udělá chybu,“ přemýšlí Jan Kuf.

Ženská soutěž pokračuje v pátek plaváním, dále je takzvané bonusové kolo v šermu, a vyvrcholí parkurem a během kombinovaným se střelbou. Muži mají den volna a budou pokračovat v sobotu.

Vojtěch Man, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme