Mrzí mě to, ale dala jsem do toho všechno, říká vyřazená skifařka Knapková Topinková

Z veslování bude mít česká výprava jistě méně medailí než v Londýně. Jedinou nadějí zůstává Ondřej Synek, který bez problémů postoupil do finále. Naopak obhájkyně zlata Mirka Topinková Knapková do finále neprošla a může být nejlépe sedmá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirka Topinková Knapková po dojezdu dnešního semifinále | Foto: ČTK

V semifinále jste obsadila čtvrté místo, takže se vás boj o medaile týkat nebude. Co tomu chybělo?

MTK: Trošku mě to mrzí, ale na druhou stranu si myslím, že jsem jela kvalitní závod a že jsem do toho dala všechno, co jsem mohla. Soupeřky byly prostě lepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými veslaři po dnešních semifinálových jízdách mluvil reportér ČRo František Kuna

Kdy vám začínalo být jasné, že to neklapne?

MTK: Asi těsně před cílem. Bojovala jsem až do konce, protože jsem viděla, že je to vyrovnané a že může postoupit kdokoliv. Překvapila mě Číňanka tím, že měla takový finiš. U Rakušanky jsem si myslela, že ji dokážu předjet, protože ona má občas závody, kdy to napálí a konec nevydrží – dneska ale jela životní závod.

Potvrdila se tedy vaše slova, že se ženský skif vyrovnává?

MTK: Je to hodně vyrovnané, protože když porovnám i tu druhou semifinálovou jízdu, tak s mým časem bych tam vyhrála. Tím, že jsme mezi sebou bojovaly, tak byl ten závod hodně rychlý.

Do finále naopak s přehledem postoupil Ondřej Synek. Jak byste svůj závod zhodnotil, Ondřeji?

OS: Nebylo to příjemné. Včera to na mě nějak padlo a měl jsem takový splín, protože tady už všichni skončili a já jsem ještě neměl ani semifinále. Veslaři už nosili medaile a slavili. Loděnice poloprázdná, takže jsem tady zůstal úplně sám. Už mi ale zbývá už jenom jeden závod a uvidíme – třeba budu taky slavit.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme