Na terče soupeřů se při závodě nedívám, přiznává bramborový střelec z Ria Kostelecký

Jsou odvětví, jako například všechny úpolové sporty, kde soupeři ze sebe po celou dobu doslova nespustí zrak. A pak se najdou i taková, kde se závodníci jeden o druhého a dokonce i o průběžné výsledky během soutěže vůbec nezajímají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec David Kostelecký v trapu na OH v Riu vybojoval čtvrtou příčku | Zdroj: ČTK

V poslední kvalifikační sérii na 25 ran si David Kostelecký mohl dovolit dvakrát minout. Tuto rezervu však vyčerpal už po jedenácti terčích, a tak na postup do finále musel zasáhnout všech zbývajících 14 holubů.

„Po úvodním dnu kvalifikace jsem nevěděl, jak na tom jsem. Jen jsem tušil, že bych mohl mít nějaký náskok a že těch 72 sestřelených terčů asi nebylo špatných. Myslel jsem si ale, že mi to tou druhou chybou ulétlo,“ přiznal David Kostelecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věděl jsem, že už to nepustí a že už je hotovo, řekl střelec David Kostelecký k závěru souboje o bronz

Až pak se olympijský vítěz z Pekingu zajímal o výsledky a zjistil, že sice trochu s odřenýma ušima, ale přece jen se dostal potřetí ve své kariéře do olympijského finále.

Jeho první polovinu zvládl jako třetí nejpřesnější a k duelu o bronz nastoupil proti Britu Lingovi. Soupeř začínal a hned první ranou minul.

„Byl tady velký hluk a neslyšel jsem, že by mi pípli chybu. Na terče soupeřů se nedívám, takže jsem o tom nevěděl,“ prozradil český střelec.

O náskok český střelec brzy přišel a poté udělal řadu dalších chyb. V tu chvíli jeho absolutní soustředění polevilo.

„Znám to z více závodů, že už je to pryč, takže to ze mě trošku spadlo. Věděl jsem, že už to nepustí a že už je hotovo,“ dodal Kostelecký, který ke zlatu z Pekingu a šestému místu z Atlanty přidal další skvělé umístění z olympijských her.

Miroslav Augustin 1, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme