Náročnou trať pro bikery může ovlivnit déšť. Jako první z Čechů pojede Kateřina Nash

Krásná, ale zároveň extrémně těžká, tak hodnotí čeští bikeři brazilskou trať, na které chtějí poslední dva dny olympijských her bojovat o medaile. V Riu se ale očekává silný déšť, který by závody mohl zkomplikovat. Mezi bikery nechybí ani čeští kandidáti na medaile. Jako první z nich se na start postaví dnes Kateřina Nash.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Nash při tréninku na olympijské trati | Foto: ČTK

„Trať je opravdu pěkná. Určitě je fyzicky i technicky náročná. Taková, jaká by na olympiádě měla být,“ spokojeně se usmívá Kateřina Nash při hodnocení Mountain Bike Centra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trať pro závody na horských kolech už testují čeští favorité. Sleduje je Michal Jurman

Český tým, stejně jako konkurence, pečlivě testoval aktuální stav trati a dobře ví, o čem nadcházející ženský i nedělní mužský závod budou.

„Trať je jen o startu. Tam se dostat na nějakou velmi dobrou pozici a neudělat chyby. Dnes si na tréninku během chviličky Katka brnkla o kámen a už šla,“ komentuje tréninkové pády Kateřiny Nash v Brazílii reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Olympijská trať v Deodoru je přitom plná obrovských kamenů, přes které bikeři skáčou a pokud dojde na očekávaný déšť, může se olympijský boj o medaile stát ještě velkou loterií.

„Možná jí to prospěje. Je hodně klouzavá, a když to navlhne, možná bude kolo líp držet,“ snaží se Zapletal najít i jistá pozitiva pro případ deště.

V týdnu přitom byly na trati problémy zcela opačného rázu. Místo kapek vody totiž pohlcovaly okraje závodního areálu plameny ohně, který se sem rozšířil od místní střelnice z původně kontrolovaného pálení odpadků.

„Je to ohořelé až na kraj tratě. Trať to ale nezměnilo a ani to tam v první den tréninku nebylo cítit, takže v pohodě,“ říká Kateřina Nash, které celkem vyšel poslední předolympijský test v Kanadě, kde skončila na začátku srpna pátá.

S malými cíli rozhodně bývalá běžkyně na lyžích nepřijela ani do Brazílie. „Vždycky jedu bojovat o medaili a v cíli se musím srovnat s realitou. Ale ambice jsou ty nejvyšší,“ slibuje před závodem začínajícím v 17.30 Kateřina Nash, která už několikrát zvažovala konec kariéry.

Dnes ale bude i ona opět stát na startu závodu, ve kterém se bude snažit vylepšit čtyři roky staré 14. místo z Londýna.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme