Návrat z Ria: výpravu Českého rozhlasu uvítalo knedlo zelo vepřo

Společně s poslední várkou českých olympioniků dorazil z Brazílie i tým Českého rozhlasu, který v Riu mapoval dění 31. letních olympijských her. Více než desetičlenná sestava Českého rozhlasu domů dorazila sice unavená, nicméně obohacena o řadu nezapomenutelných zážitků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým Českého rozhlasu pro hry v Riu

Tým Českého rozhlasu pro hry v Riu | Foto: ČRo

Tým Českého rozhlasu sice po návratu do budovy rozhlasu nečekalo uvítání s květinami, přesto však na reportéry čekalo překvapení v podobě českého jídla, na které se po několikatýdenní brazilské anabázi těšili.

Pohoštění pro navrátivší se rozhlasové reportéry připravili šéf zpravodajství Jan Pokorný a šéf programu Martin Ondráček, kteří se svá menu snažili co nejrychleji udat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kromě českých olympioniků se dnes z Ria vrátili i reportéři Českého rozhlasu

„Udělali jsme bramborové knedlíky a noky. Pak jsme připravili čtyři druhy zelí a výpečky. Jedny výpečky jsou dietnější, protože nejsou s bůčkem. Ty druhé jsou standardní s bůčkem,“ vysvětlil Martin Ondráček.

„Těšili jsme se na domácí český chléb s gothajem, cibulí a octem, ale tohle předčilo naše očekávání,“ usmíval se reportér Petr Kadeřábek.

Český rozhlas během 16 olympijských dnů připravil celkem 760 souhrnů z her a odvysílal 56 hodin olympijských speciálů. Posluchači Českého rozhlasu si mohli poslechnout více než 100 stočených příspěvků a několik set vstupů, rozhovorů a reportáží.

V přímých přenosech si pak posluchači mohli vychutnat i přímé vstupy z bojů o medaile. Nechyběly ani rozhovory s medailisty jen krátce poté, co je získali.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme