Návrat z Ria: výpravu Českého rozhlasu uvítalo knedlo zelo vepřo

Společně s poslední várkou českých olympioniků dorazil z Brazílie i tým Českého rozhlasu, který v Riu mapoval dění 31. letních olympijských her. Více než desetičlenná sestava Českého rozhlasu domů dorazila sice unavená, nicméně obohacena o řadu nezapomenutelných zážitků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým Českého rozhlasu pro hry v Riu | Foto: ČRo

Tým Českého rozhlasu sice po návratu do budovy rozhlasu nečekalo uvítání s květinami, přesto však na reportéry čekalo překvapení v podobě českého jídla, na které se po několikatýdenní brazilské anabázi těšili.

Pohoštění pro navrátivší se rozhlasové reportéry připravili šéf zpravodajství Jan Pokorný a šéf programu Martin Ondráček, kteří se svá menu snažili co nejrychleji udat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kromě českých olympioniků se dnes z Ria vrátili i reportéři Českého rozhlasu

„Udělali jsme bramborové knedlíky a noky. Pak jsme připravili čtyři druhy zelí a výpečky. Jedny výpečky jsou dietnější, protože nejsou s bůčkem. Ty druhé jsou standardní s bůčkem,“ vysvětlil Martin Ondráček.

„Těšili jsme se na domácí český chléb s gothajem, cibulí a octem, ale tohle předčilo naše očekávání,“ usmíval se reportér Petr Kadeřábek.

Český rozhlas během 16 olympijských dnů připravil celkem 760 souhrnů z her a odvysílal 56 hodin olympijských speciálů. Posluchači Českého rozhlasu si mohli poslechnout více než 100 stočených příspěvků a několik set vstupů, rozhovorů a reportáží.

V přímých přenosech si pak posluchači mohli vychutnat i přímé vstupy z bojů o medaile. Nechyběly ani rozhovory s medailisty jen krátce poté, co je získali.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru