Nedaleko olympijského areálu pro horská kola hořelo. Závody však ohroženy nejsou

Nedaleko areálu pro závody horských hor v olympijském Riu se včera ve večerních hodinách rozpoutal oheň. Plameny se vinou silného větru dostaly až k místům, kde budou v nadcházejících dnech olympijští bikeři bojovat o cenné kovy. Po několika hodinách však hasiči i díky dešti dostali oheň pod kontrolu. Požár nakonec organizátorům her nenapáchal větší škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedaleko olympijského závodiště pro horská kola hořelo | Foto: Reuters

Závody bikerů a bikerek v olympijském Riu začínají už za čtyři dny. Ještě včera ale museli organizátoři her řešit závažný problém, když začal hořet les nedaleko areálu pro horská kola.

Podle informací z místa události se v lese vznítily odpadky a kvůli silnému větru se posléze plameny rozšířily až k místům, kudy vede olympijská trať, na níž bude o víkendu zlatou medaili obhajovat český cyklista Jaroslav Kulhavý.

Během několika hodin však zasahující hasiči dostaly plameny pod kontrolu, takže nedošlo k poškození olympijského závodiště, které ovšem i tak muselo být evakuováno. K uhašení požáru přispěl také déšť.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme