Neúčast v Riu kvůli viru zika zvažují nejen sportovci, ale i reportéři

Po golfistech a tenistech zvažují neúčast na olympijských hrách kvůli obavám z viru zika i reportéři. Podle britského bulvárního listu Daily Mail nechce do Ria letět více než deset reportérů BBC.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Známý rozhlasový reportér Richard Conway už podle Daily Mailu svým nadřízeným řekl, že do Brazílie nepoletí. Zhruba dvanáct jeho kolegů z BBC pak prý svou neúčast zvažuje.

BBC se k tomu příliš vyjadřovat nechtěla, pouze uvedla, že reportéři na olympijských hrách budou dobrovolně a že jako u řady dalších velkých událostí i teď se najdou lidé, kteří nebudou moci z různých důvodů jet.

Z řad sportovců jsou to třeba nejlepší čtyři golfisté světa Jason Day, Dustin Johnson, Justin Spieth a Rory McIlroy. A otázka je, nakolik je to skutečně kvůli viru zika, který uvedli jako důvod, a nakolik kvůli tomu, že se chtějí šetřit na důležité neolympijské turnaje.

„Virus zika není nic, co bych chtěl zlehčovat. Hodně golfistů, kteří se omluvili, jsou ve věku, kdy plánují rodiny, ale domnívám se, že je to pro ně taková chlapská výmluva. Nemůžeme nic říct nikomu, když jde o zdraví,“ naznačil v Českém rozhlase šéfredaktor webu golfextra.cz Jan Fait.

Ke golfistům se přidali také elitní tenisté Kanaďan Raonic, Rumunka Halepová a naposledy také dvojice Čechů Tomáš Berdych s Karolínou Plíškovou. I tady je oficiálním důvodem obava ze ziky.

Olympijský vítěz ve veslování Mahé Drysdale všem „omluvenkářům“ vzkázal, že pravděpodobnější než nákaza zikou je to, že je v Riu někdo zavraždí.

Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor i generální sekretář Petr Graclík prý nevědí o nikom dalším, kdo by to byť jen zvažoval, a doufají, že nikdo další už letenky do Brazílie nevrátí.

Jan Suchan, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme