Olympijský maraton pro mě byl obrovským zážitkem, říká Vrabcová Nývltová

Druhý maratonský běh v životě a 26. příčka ze 157 závodnic. To je bilance Evy Vrabcové Nývltové na první letní olympiádě. Česká reprezentantka tak může být se svým představením v Riu spokojená. A potvrzují to i její slova po zdolání více než 42 kilometrů dlouhého závodu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkyně Eva Nývltová Vrabcová.jpg

Běžkyně Eva Nývltová Vrabcová.jpg | Foto: Český olympijský výbor

Jak jste si užila olympijský maraton? Nebo jste si ho spíš protrpěla?

Neprotrpěla, vychutnala jsem si ho. Pražský maraton jsem si ale užila víc, protože atmosféra tam byla mnohem hezčí. Lidé tam byli fantastičtí, zatímco tady jsem cítila, že fandí Italkám a Australankám. Olympijský maraton je nicméně naprosto nepopsatelný zážitek a dobíhat tady na Sambodromu, kde člověk vidí obrovské tribuny, tak to je nádherný pocit.

Přehrát

00:00 / 00:00

V běhání jsem našla nový smysl života, říká po premiéře na olympijském maratonu Eva Vrabcová Nývltová

Myslela jste před startem spíš na umístění, nebo na dosažený čas?

Ani na jedno. Chtěla jsem s hrdostí odvést co nejlepší výkon, takže doufám, že jsem to zvládla se ctí.

Máme si u vašeho jména napsat, že jste atletkou, běžkyní na lyžích nebo obojí?

Prozatím atletka. Letos v zimě se na běžkách asi neobjevím.

Proč vás přitáhla právě atletika?

V běhání jsem našla nový smysl života, takže si užívám každý start a každý trénink, zatímco lyžování pak už byla spíš práce. Na běžky se ale v zimě určitě postavím, minimálně jedno soustředění absolvujeme, aby si odpočinul svalový aparát. Spíš to ale bude o běhání, takže hledáme, kam bychom mohli odjet na soustředění.

Byla jste na třech zimních hrách. Je letní olympiáda v něčem jiná?

Pro mě rozhodně ano. Je to tady pro mě obrovský zážitek a radost. V Soči jsem na sebe cítila tlak. Myslím si ale, že jsem se do Ria dostala oprávněně a že jsem to zvládla se ctí.

Miroslav Augustin, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme