Petřikov na tatami v Riu strávil jen minutu a půl, Japonský soupeř odhadl jeho pohyb

Judista Pavel Petřikov mladší bojoval na olympijských hrách v Riu jen minutu a půl čistého času. Osmifinálový zápas trval dokonce jen 16 vteřin, než ho porazil Japonec Takató. Další účast pod pěti kruhy už 30letý reprezentant z Hořic neplánuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmifinále skončilo pro Pavla Petřikova po 16 sekundách | Zdroj: Reuters

„Je to tady hezké. Pěkná hala a hodně lidí. Hlavně, když se perou Brazilci, je to hodně slyšet,“ pochvaloval si český judista Pavel Petřikov atmosféru na svých druhých olympijských hrách.

Na tatami bojoval ve dvou zápasech, celkově ale na něm strávil pouze minutu a půl. V první zápase porazil Mogopu z Botswany za minutu a 14 vteřin, ve druhém ale už po šestnácti vteřinách podlehl Japonci Takatovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Petřikov si atmosféru na tatami v Riu moc neužil. Po 16sekundovém osmifinále s ním mluvil reportér ČRo Petr Kadeřábek

„Byl jsem trošku pod tlakem. Měl lepší úchop a já z toho chtěl nějakým způsobem vybruslit. On asi vycítil můj pohyb, kam chci jít. Chtěl jsem udělat chvat dozadu a on mě v tom mém kroku trefil do stojné nohy a tím jsem skončil na zádech dřív, než jsem stihl dokončit chvat,“ popsal klíčovou situaci.

Judista Petřikov v Riu končí. V osmifinále ho vyřadil Japonec Takató

Číst článek

Pavel Petřikov tak skončil na děleném devátém místě a zopakoval tak výsledek z Pekingu. „Zase osmifinále, dělené osmé deváté místo. Ten zápas měl být jinak, ale teďka už se s tím bohužel nedá nic dělat,“ litoval.

Tenhle 16vteřinový zápas si ale bude pamatovat více než ten, který absolvoval před osmi lety. Byl to totiž jeho zřejmě poslední souboj pod pěti propojenými kruhy.

„Je to hodně pravděpodobné, že tenhle zápas byl asi poslední. Je to takový paradox,“ trpce se usmívá třicetiletý Pavel Petřikov.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme