Plavkyně Baumrtová skrývala, co jí brání v lepších výsledcích. Po Riu nastoupí do nemocnice

Čtyři roky se snažila plavkyně Simona Baumrtová zlepšit svoji psychickou odolnost. Když se jí to před startem olympijských her podle jejích slov povedlo, zhatily její sny na dobrý výsledek nečekané a navíc hodně vážné zdravotní problémy. V rozplavbě na 200 metrů znak skončila až třiadvacátá, v Riu se přesto nevzdává a nastoupí i do polohové štafety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavkyně Simona Baumrtová skončila v rozplavbě na 200 metrů znak na 23. místě | Foto: Reuters

Vlastní psychiku a nervy dokázala na olympijských hrách chomutovská blondýnka udržet v patřičných mezích.

Nakonec to bylo o to těžší, že během tří individuálních startů skrývala před veřejností to, co jí nejvíce bránilo v lepších výsledcích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Strašně se mi motá hlava, už asi měsíc, přiznala plavkyně Simona Baumrtová redaktorovi Radiožurnálu Michalu Jurmanovi v Riu

„Mně se strašně motá hlava, už asi měsíc. To je ono,“ prozradila Baumrtová v Riu. Po 23. místě na znakařské dvoustovce se jedna z tváří projektu Radiožurnálu Olympijský rok málem rozplakala. V nejtěžší chvíli, na kterou se chystala čtyři roky, ji zradilo vlastní tělo.

„Mám úplně narušený cyklus, je to strašný. Profesor Kolář mi řekl, že mám narušený vestibulár. Celkově mám narušené tělo, takže hned po příletu jedu do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde budu mít domluvené nějaké komplexní vyšetření s možností, že tam budu pár dní i hospitalizovaná,“ naznačuje Baumrtová hodně trpký závěr čtyřletého olympijského cyklu, který ji nyní čeká.

Když už ale jednou v Brazílii, rozhodně nemá v plánu vzdávat se dopředu a ačkoli každý metr ve vodě ji nyní stojí obrovské sebezapření, je odhodlaná přijmout tuto výzvu a nastoupit po boku tří českých kolegyň i do olympijské polohové štafety.

„Pojedu, nemá to kdo jet. Mrzí mě to, když už je hlava v pohodě. Je škoda, že už třeba na žádnou olympiádu nepojedu. Nevím, co se může stát. Nechci říct, že je to moje poslední olympiáda, ale taky nedokážu říct, že za čtyři roky ještě budu plavat,“ říká před svým možná posledním olympijským startem v kariéře majitelka třinácti medailí z velkých mezinárodních akcí a velká bojovnice Baumrtová.

Michal Jurman, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme