Představy jsem měl trošku výš, přiznal po finále oštěpař Veselý

Ve dvou se to prý lépe táhne. Čeští atleti to zkusili ve finále olympijské oštěpařské soutěže v Riu de Janeiru dokonce ve třech. Velkým úspěchem však jejich tažení zrovna neskončilo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpař Vítězslav Veselý

Oštěpař Vítězslav Veselý | Zdroj: Reuters

Situace, na jakou na rozdíl třeba od Američanů, nejsou čeští atleti zrovna zvyklí. Ve finále jedné disciplíny na velké mezinárodní soutěži byli hned tři zástupci.

Před třemi roky na světovém šampionátu se to podařilo koulařům, v Riu de Janeiru oštěpařům. Konkrétně Vítězslavu Veselému, Jakubu Vadlejchovi a Petru Frydrychovi. Podle prvně jmenovaného, nejzkušenějšího a nejúspěšnějšího z tohoto tria tuto situaci kolektivně před závodem vůbec neřešili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Partu ve sportu hodně často stmelují nejrůznější sázky, ale čeští oštěpaři žádnou neměli

„Neděláme z toho žádnou vědu. Jak se potkáme, tak si popovídáme o té kvalifikaci, co by bylo dobré dělat ve finále, ale každý zvlášť,“ říká Vítězslav Veselý.

A jak prozradil nejmladší z uvedené trojice Jakub Vadlejch, kolektivní přístup zavrhl i jejich trenér Jan Železný. „Každému samozřejmě něco řekl, co si myslí. Všichni máme ale specifickou individuální techniku, takže každý zvlášť.“

Partu ve sportu hodně často stmelují nejrůznější sázky. Měli nějakou čeští oštěpaři? „Ne, neměli, přejeme si navzájem co největší úspěch. Spíš jsme chtěli být co nejvýš všichni,“ tvrdí Vadlejch.

Právě na něj se daly uzavírat zajímavé sázky v průběhu třetích pokusů, a to na jeho start v užším finále. Držel osmé, tedy poslední postupové místo. Potom už jen čekal, zda ho někdo ze čtyř soupeřů za ním nepřehodí. Do finál nakonec postoupil.

„Určitě mě to povzbudilo, myslel jsem, že to bude o něčem jiném. Dostal jsem druhou šanci, ale v semifinále jsem se od začátku do konce protrápil a jelo to úplně ve stejných kolejích jako první tři hody,“ litoval.

Z osmé příčky se už tedy jeden z nejlepších oštěpařů této sezóny vzhůru neposunul, těsně před ním skončil na sedmé pozici Veselý. A také on zrovna nejásal.

„Představy jsou jinačí, ty jsem měl trošku výš, ale je to projev celé sezony. Je to finále olympiády, sedmé místo, je to dobré i špatné,“ uzavírá. Poslední z trojice Železného svěřenců Petr Frydrych obsadil místo dvanácté.

Miroslav Augustin, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme