Připravenost organizátorů se řeší vždycky, říká bývalá trojskokanka Kašpárková k hrám v Riu

Olympijské hry v Brazílii přinesly obrovskou radost medailistům a sportovcům, kterým se jejich výkon vydařil. Kritice ale byli často vystaveni pořadatelé. A to už vlastně před zahájením prvních soutěží. Podle bývalé atletky Šárky Kašpárkové jsou však takové nálady před startem tak velké akce normální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Kašpárková | Foto: Petra Ševců

Před zahájením olympijských her se ozývaly kritické hlasy na pořadatele ze všech stran. Mistryně světa v trojskoku a bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě Šárka Kašpárková má svůj názor.

„Když bychom to vzali zpětně, tak se před každou olympiádou vždycky říká, že tam není něco dodělaného. Prošla jsem si čtyřmi olympiádami a vždycky se nějaké problémy našly, což je asi normální, protože je to obrovská akce,“ hodnotí dáma se zkušenostmi z Atlanty, Sydney, Barcelony a Atén, která je bronzovou medailistkou z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997.

Přehrát

00:00 / 00:00

S bývalou olympijskou atletkou o hrách v Riu mluvil reportér ČRo Kamil Jáša

Atletickou kariéru ukončila v roce 2006, o tři roky později se ale k vrcholovému sportu vrátila. V lednu 2009 totiž oznámila, že vypomůže při sérii zranění basketbalovému Valosunu Brno. Konkrétně ke skončeným olympijským hrám v Riu de Janieru doplňuje:

„V momentě, kdy se olympiáda rozjela, tak problémy ustaly, protože měli všichni jiné starosti a začali se starat sami o sebe a své závody.“

Motivace sportovců je jasná. Zeptáte-li se devíti z deseti, odpoví vám, že olympijské medaile si cení nade všechno v jejich dosavadní kariéře. Jenže není to tak u všech. Šárka Kašpárková posun v myšlení sportovců vnímá, ale zůstává v tomto směru konzervativní.

„Pro většinu sportů je olympiáda určitě vrcholem. Když to vezmu z hlediska atletiky, tak získat medaili je hrozně těžké, protože je olympiáda jednou za čtyři roky. Pokud pominu třeba fotbal, tenis a golf, tak všechny ostatní sporty dělají všechno pro to, aby se mohly olympiády zúčastnit,“ nabízí svůj docela jednoznačný pohled úspěšná česká sportovkyně Šárka Kašpárková.

Kamil Jáša, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme