Švédsko 3:7 Česko

Ruská atletka Klišinová může díky rozhodnutí arbitráže startovat v Riu

Dálkařka Darja Klišinová může přece jen jako jediná ruská atletka startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) podle agentury Reuters vyhověla jejímu odvolání proti zákazu, který závodnici v sobotu udělila Mezinárodní atletická federace (IAAF). Klišinová se tak může chystat na soutěž ve skoku do dálky, která začne úterní kvalifikací.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálkařka Darja Klišinová může jako jediná ruská atletka startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiru

Dálkařka Darja Klišinová může jako jediná ruská atletka startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiru | Zdroj: ČTK

Pětadvacetiletá Klišinová, která žije a trénuje v USA, byla původně jediným ruským atletem, jenž získal povolení ke startu v Riu.

Díky bydlišti na Floridě totiž nebyla součástí ruského antidopingového systému a absolvovala nezávislé kontroly. „Byla to schopna dokázat v relevantním období,“ uvedl CAS po čtyřhodinovém slyšení.

IAAF své rozhodnutí přehodnotila na základě nových informací ze zprávy nezávislé vyšetřovací komise antidopingové organizace WADA, které si atletičtí funkcionáři dodatečně vyžádali. Konkrétní důvod, proč chtěla zakázat start v Riu i Klišinové, ale neuvedla.

Podle německé televize ARD se objevily dva vzorky Klišinové v Rusku se stopami nelegálního otevření. Lahvičky v lednici údajně byly poškrábané. A navíc jeden z těchto vzorků její moči podle zdroje ARD obsahoval nejen její DNA, ale i druhého člověka.

„Jsem čistá. Nesčetněkrát a bez nejmenších pochybností jsem to prokázala,“ napsala dálkařka na svůj facebook.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme