Rusko protestuje proti vyloučení Klišinové z olympiády. Dálkařka se odvolala k arbitráži

Ruský ministr sportu Vitalij Mutko ostře kritizoval vyloučení jediné ruské atletky Darji Klišinové z olympiády v Riu. Klišinová měla soutěžit ve skoku do dálky, ale Mezinárodní atletická asociace IAAF její start na poslední chvíli zrušila kvůli novým informacím o dopingu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská atletka Darja Klišinová si v Riu zazávodí

Ruská atletka Darja Klišinová si v Riu zazávodí | Zdroj: Reuters

Ruský ministr sportu označil vyloučení Darji Klišinové za nelidské. Příčí se podle něj zdravému rozumu.

Podle slov sportu Vitalije Mutka de o pokračování kampaně zaměřené na diskreditaci ruského sportu. Ministr také připomněl, že atletka úspěšně prošla desítkami dopingových testů, její účast povolila Mezinárodní atletická asociace, Mezinárodní olympijský výbor i Sportovní arbitrážní soud.

Pětadvacetiletá Klišinová se proti rozhodnutí IAAF odvolala právě k arbitráži CAS, která rozhdone o její účasti v olympijské soutěži. Dálkařka prohlásila, že je čistá. Už tři roky prý roky žije ve Spojených státech, takže nemá nic společného s dopingovou aférou v Rusku.

Komise CAS by měla vynést verdikt do neděle. Pokud Klišinová uspěje, nastoupí v úterý do kvalifikace dálkařek.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme