Ruští boxeři se v Riu vydali obdivovat sochu Krista. Musela zasáhnout ochranka

Není to pravidlem, ale popularita ruských sportovců po rozsáhlém dopingovém skandálu není ve světě v těchto dnech nijak ohromující. Trochu oleje do ohně navíc v tomto směru přilili v samotném dějišti olympijských her i ruští boxeři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští reprezentanti se vydali navštívit sochu Ježíše Krista | Foto: Michal Jurman

Počet dnů do startu olympijských her by dal spočítat na prstech jedné ruky. Spoustu fanoušků, ale i sportovců, však v Riu zajímají hned dvě ruce. Konkrétně se jedná o rozpažené dlaně sochy Krista Spasitele, která se tyčí nad Riem.

Týká se to i ruských boxerů. Boxerský tým Rusů, včetně trenérského vedení a světového šampiona Tiščenka, se včera propletl davem, aby někteří členové ruské reprezentace naskočili na zídku pod slavnou sochou, takže je od pádu do hlubin dělily skutečně jen centimetry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruští sportovci v Riu navštívili sochu Ježíše Krista. Na bezpečnost však příliš nedbali

Okamžitě tak musela zasáhnout pořádková služba a policie, Rusové však zůstávali naprosto klidní.

„Je to tady skvělé, jsem tady poprvé. Jinak já jsem Pavel, sparingpartner našich borců, ale jedno vím jistě, všechny medaile budou naše,“ hlásil jeden ze členů ruské výpravy.

Přestože účast či neúčast ruských sportovců v Riu obchází celá řada emocí, u sochy Krista Spasitele jsou Rusové vítáni s velkou pompou, turisti se s nimi rádi fotí a přejí jim hodně štěstí.

Ruské sportovce musela ze zídky pod sochou Ježíše Krista sudnat pořádková služba | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme