Sáblíková olympijskou časovku nepojede. Arbitráž její žalobu zamítla

Trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení a česká reprezentantka do poslední chvíle v možný start doufala. Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) ale po dlouhém procesu zamítla její žalobu proti nezařazení do startovní listiny. Martina Sáblíková se tak v cyklistické časovce v olympijském Riu nepředstaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková při dnešním závodě s hromadným startem | Foto: Jan Brychta

Martina Sáblíková měla vědět, jestli do olympijské časovky cyklistek nastoupí, nebo ne, už v neděli.

Sportovní arbitrážní soud měl ale kvůli Rusům rekordní množství práce, takže projednání žaloby Českého olympijského výboru odložil.

Sáblíková se původně domnívala, že si devátým místem v redukovaném pořadí časovky na loňském mistrovství světa zajistila olympijský start. Při zveřejnění kvalifikovaných zemí před dvěma měsíci ale vyšlo najevo, že ČR žádné účastnické místo nezískala.

Právní tým Sáblíkové, v čele s expertem na sportovní právo Janem Šťovíčkem, se u arbritráže snažil zvrátit rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie, která neumístila českou reprezentantku do stratovní listiny kvůli nesplněným kvalifikačním kritériím.

Právník Šťovíček: Martina bojovala, chyba se stala už minulý rok

Číst článek

CAS se zabývala žalobou Sáblíkové již v pondělí, kdy se uskutečnilo více než hodinu a půl dlouhé slyšení, kterého se zúčastnila i samotná česká sportovkyně. Definitivní rozhodutí však tribunál zveřejnil až v úterý, tedy jeden den před startem olympijské časovky.

Místo Zabelinské Sáblíková v Riu nepojede. Ruska uspěla s odvoláním u arbitráže

Číst článek

Sáblíková se tak v Riu nestane, narozdíl od běžkyně Evy Vrabcové Nývltové, další českou sportovkyní, která by vedle zimní olympiády zaznamenala start i na letních hrách.

ČRo, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme