Skifař Synek ovládl rozjížďku, z druhého místa postoupila i Topinková Knapková

Úřadující mistr světa ve skifu Ondřej Synek ovládl úvodní rozjížďku na Lagoa Rodrigo de Freitas a bez problémů postoupil do úterního čtvrtfinále olympijské regaty. Svého kolegu následovala olympijská vítězka z Londýna Miroslava Topinková Knapková, která dojela v rozjížďce druhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek (vzadu) ovládl úvodní rozjížďku | Foto: Český olympijský výbor

Synek potvrdil v páté rozjížďce na dvoukilometrové trati roli favorita, jelikož měl už na prvním mezičase odstup v délce lodi a potom už šetřil síly. Druhý dojel Australan Rhys Grant s odstupem téměř sedmi sekund.

„To se nedalo, ty vlny byly snad dvakrát tak horší než v Brandenburgu,“ připomněl Synek květnové mistrovství Evropy, kde byly podobné podmínky s větrem a vysokým vlnami.

Závod komplikovaly povětrnostní podmínky a velké vlny, takže veslařky měly trochu problém ukočírovat své lodě. Obhájkyně zlata z Londýna Topinková Knapková jela zpočátku na třetím a čtvrtém místě, ale postupně se probojovala na druhé místo a dojela za Rakušankou Magdalenou Lobnigovou.

„Nemělo vůbec smysl se hnát dopředu, chtěla jsem hlavně dojet do cíle. Měla jsem při rozjíždění strach, abych se nepřevrátila, a pak jsem měla úplně plnou loď. Vzhledem k podmínkám asi můžu být ráda, jak to dopadlo," uvedla Topinková Knapková.

V dalších mužských rozjížďkách neměli problém hlavní Synkovi soupeři a zvítězili. Obhájce londýnského zlata Mahé Drysdale z Nového Zélandu, Brit Alan Campbell nebo Angel Fournier z Kuby. V ženské kategorii nebylo nic jisté. Úřadující mistryně světa Australanka Kimberley Brennanová jde do čtvrtfinále ze třetí pozice.

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil postoupila do semifinále ze třetího místa. Díky menšímu počtu posádek v disciplíně nemusí česká dvojice jet čtvrtfinále. Dvojskif Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová bude muset o postup do semifinále olympijské regaty bojovat v opravách, jelikož v rozjížďce skončila dvojice čtrtá. Do oprav musí česká čtyřka bez kormidelníka lehkých vah a dvojskif Antošová s Fleissnerovou.

Výsledky XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:
Veslování - rozjížďky s českou účastí:
Muži:
Skif - 5. rozjížďka: 1. Synek (ČR) 7:21,90 - postoupil do čtvrtfinále.
Dvojka bez korm. - 1. rozjížďka: 1. Turrin, Lloyd (Austr.) 6:40,79, ...3. Helešic, Podrazil (ČR) 6:42,71 - postoupili do semifinále.
Čtyřka bez korm. lehkých vah - 1. rozjížďka: 1. Itálie 6:03,26, ...5. ČR (Kopáč, J. Vetešník, O. Vetešník, Vraštil) 6:39,95 - jdou do oprav.
Ženy:
Skif - 5. rozjížďka: 1. Lobnigová (Rak.) 8:26,83, 2. Topinková Knapková (ČR) 8:28,90 - postoupila do čtvrtfinále.
Dvojskif - 3. rozjížďka: 1. MacFarlaneová, Stevensonová (N. Zél.) 7:14,31, ...4. L. Antošová, Fleissnerová (ČR) 7:35,85 - jdou do oprav.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme