Skifař Synek vybojoval v olympijské regatě bronz. Ve fotofiniši vyhrál Drysdale

Skifař Ondřej Synek vybojoval v dnešním finále olympijské regaty bronz, když nestačil pouze na favorizovaného Mahého Drysdalea a Chorvata Damira Martina. Český veslař byl svým soupeřům po většinu závodu vyrovnaným soupeřem, v závěru však měli více sil jeho rivalové. O vítězi nakonec musel rozhodnou až fotofiniš, který přisoudil výhru Drysdaleovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslař Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

V úvodu závodu se ve vedení držel Chorvat Damir Martin, za kterým se pohybovali Ondřej Synek a obhájce zlata Mahé Drysdale.

S přibývajícími metry se však Drysdale dostal do čela a už se zdálo, že si s přehledem dojede pro prvenství.

Chorvat Damir Martin však předvedl drtivý finiš a dostal se až na úroveň Drysdalea. O olympijském šampionovi nakonec musela rozhodnout až cílová fotografie, jež určila zkušenějšího Novozélanďana.

Synek o olympijském finále: Nebyl to můj nejlepší závod, ale medaile se počítá

Číst článek

Český reprezentant v závěru do přímého boje o zlato nezasáhl, ale jeho bronzové umístění nikdo neohrožoval.

Synek, čtyřnásobný světový šampion, se tak nedočkal vytouženého zlatého olympijského úspěchu, když třetím místem navázal na dvě druhá místa z předchozích dvou olympijských her.

Třiatřicetiletý rodák z Brandýsa nad Labem však smutnit nemusí, když i dvanáctý rok v řadě dokázal na vrcholné akci sezony vybojovat cenný kov.

Krátce před bronzovým závodem Ondřeje Synka se ve veslařském areálu Lagoa Rodrigo de Freitas představila i Mirka Topinková Knapková. Obhájkyně olympijského zlata z Londýna si v malém finále skifu žen doplula pro vítězství, které v celkovém součtu znamená konečnou sedmou příčku.

Veslování:
Muži:
Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:41,34, 2. Martin (Chorv.) stejný čas, 3. Synek (ČR) 6:44,10, 4. Obreno (Belg.) 6:47,42, 5. Ščarbačenja (Běl.) 6:48,78, 6. Fournier (Kuba) 6:55,90.
Ženy:
Skif: 1. Brennanová (Austr.) 7:21,54, 2. Stoneová (USA) 7:22,92, 3. Tuan Ťing-li (Čína) 7:24,13, 4. Twiggová (N. Zél.) 7:24,48, 5. Gmelinová (Švýc.) 7:29,69, 6. Lobnigová (Rak.) 7:34,86, ...finále B: 1. Topinková Knapková (ČR) 7:22,86.

Ondřej Synek | Foto: ČRo Český olympijský výbor

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme