Souboj titánů. Biker Kulhavý se opět utká se Švýcarem Schurterem. Fandit mu bude i Nash

„To, že mám olympijské zlato, mě uklidňuje", nechal se v Riu slyšet před dnešním závodem v brazilském Riu český biker Jaroslav Kulhavý. Ten doufá, že bude neděle 21. srpna 2016 zapsána v jeho kariéře jako datum úspěšné obhajoby olympijského zlata. Zároveň ale ví, že podobně, a možná ještě více, vzhlíží k dnešnímu závodu i jeho největší soupeř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Jaroslav Kulhavý.jpg | Foto: Český olympijský výbor

„Abych řekl pravdu, s Ninem jsem se ještě nepotkal. On jezdí na tréninky spíše odpoledne, takže jsme se míjeli,“ vysvětluje Jaroslav Kulhavý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Kulhavý chce obhájit olympijské zlato, na největšího vyzyvatele si věří

Český biker mluví o Nino Schurterovi. Pětinásobném mistrovi světa ze Švýcarska, který má ve své sbírce olympijský bronz z Pekingu a stříbro z Londýna. Ano, velké olympijské zlato tomuto fenoménu nejen letošní sezóny ale stále chybí.

„Znají se v podstatě od juniorských let,“ vysvětluje sedmačtyřicetiletý Viktor Zapletal, který dříve s Kulhavým závodil, pak s ním jako trenér prošel celou kariéru tohoto olympijského vítěze z Londýna a o rivalitě česko-švýcarské dvojice tak ví doslova vše.

„Když Nino v půlce závodu zjistí, že má Járu za sebou, je to pro něj problém, směje se Zapletal.

V Londýně i ve Světovém poháru už několikrát bylo během závodu vidět, že Schurter má z českého bikera obrovský respekt. Nyní ale přijel Švýcar do Ria s jediným cílem. Vlastně stejným jako před čtyři roky do Londýn.

„Podobně mluvil i v Londýně, že to vyhraje, že má dvacet minut do zlata a tak. Takhle to dával na facebook,“ vzpomíná Zapletal. V Londýně zůstalo jen u Švýcarova přání na sociálních sítích, navíc i letos si Kulhavý do souboje s pětinásobným mistrem světa věří.

„Naše vzájemné souboje jsou pořád na mojí straně. Když už se mezi námi rozhodovalo, většinou jsem měl navrch já. Tak doufám, že kdyby se to přihodilo i letos, tak že by to dopadlo stejně,“ věří si na Švýcara Kulhavý.

„Šlapej co nejrychleji to půjde a všechny předjeď,“ vzkazuje Kulhavému do dnešního závodu Kateřina Nash, která ke svému 5. místu v olympijském klání dokráčela třeba i tím, že porazila obě silné Švýcarky Neffovou i Indergandovou.

Michal Jurman, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme