Srdce německého trenéra, který zemřel při autonehodě v Riu, dostala brazilská pacientka

Srdce a i další orgány německého trenéra vodních slalomářů Stefana Henzeho, který v pondělí zemřel na následky dopravní nehody, věnovala jeho rodina brazilským lékařům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stefan Henze | Foto: ČTK/AP

Srdce 35letého bývalého aktivního slalomáře dostala Brazilka, která už rok čekala na transplantaci. Šéfchirurg transplantačního týmu Alexandre Siciliano řekl, že lékaři nyní čekají na to, jak tělo pacientky nový orgán přijme.

Zároveň také poděkoval Henzeho rodině, která do Ria přijela hned po nehodě, za velké gesto. Srdce, játra a obě ledviny pomohly celkem čtyřem těžce nemocným pacientům.

Bývalý německý reprezentant v deblkánoi, který vlastnil mimo jiné stříbrnou medaili z olympijských her v Athénách 2004, podlehl těžkým zraněním hlavy, která utrpěl při páteční dopravní nehodě.

Taxík, kterým se vracel v pátek nad ránem s kolegou do olympijské vesnice, se zapletl do dopravní nehody. Ostatní členové posádky vyvázli s lehčími raněními, Henze však utrpěl vážná poranění mozku. Přesto, že ho lékaři operovali, svým zraněním podlehl.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme