Synek si s přehledem zajistil olympijské finále. Knapková Topinková zlato neobhájí

Skifař Ondřej Synek s přehledem ovládl svou semifinálovou jízdu, díky čemuž si zajistil start v zítřejší finálové regatě. Ve finále nebude chybět ani hlavní soupeř českého veslaře, Novozélanďan Mahé Drystale, jenž vyhrál druhé semifinále. Za necelou půlhodinu mohla Synka napodobit Mirka Topinková Knapková. Ta však v semifinále obsadila čtvrté místo, takže na ni čeká pouze finále B, ve kterém bude bojovat o sedmé místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslař Ondřej Synek | Foto: ČTK

Jeden z hlavních českých medailových adeptů, veslař Ondřej Synek, si v dnešní semifinálové jízdě počínal naprosto s přehledem, když postupovou pozici držel po celou dobu regaty a nakonec projel cílem na prvním místě. Na druhém místě za ním dojel s odstupem necelé vteřiny Chorvat Martin před Kubáncem Fournierem Rodriguezem.

Finálový závod, ve kterém bude chtít Synek vylepšit dvě stříbra z posledních dvou olympiádách, je na programu zítra v 15.32.

Hlavním sokem 33letého veslaře z Brandýsa nad Labem by měl být úřadující olympijský šampion Mahé Drystale, jenž stejně jako český reprezentant vyhrál svou semifinálovou jízdu.

V akci se představila i česká skifařka Mirka Topinková Knapková. Obhájkyně zlata z Londýna se sice zpočátku svého semifinále držela na postupových příčkách, ale postupně se propadla až na čtvrté místo, které ji k postupu do finále A nestačilo.

Topinkové Knapkové nakonec v cíli chyběly k potřebné třetí příčce více než dvě vteřiny. Česká reprezentantka tak zasáhne do finále B, v němž se bude rozhodovat o pořadí na 7. až 12. místě.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme