Totální peklo, říká Vakoč o závodu cyklistů. Těžkou trať dokončila necelá polovina pelotonu

Jen pár desítek metrů od cíle silničního olympijského závodu cyklistů odpálili policisté podezřelý balík. Nikdo se nezranil. Řada jezdců na náročné trati ale podobné štěstí neměla. Spadli favorité Nibali i Henao. Z Čechů dojel jako jediný Petr Vakoč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžký závod ve velkém vedru dokončila necelá polovina pelotonu | Foto: Reuters

12 kilometrů před cílem v náročném sjezdu upadli dva vedoucí jezdci celého závodu - Ital Nibali a Kolumbijec Henao. Pár desítek minut před nimi ze stejného důvodu asi ukončil sezonu jiný špičkový silničář - Australan Porte.

Vyšetření ukázala, že si Nibali zlomil obě klíční kosti. Sergio Henao utrpěl zlomeninu pánve a Richie Porte má zlomenouo lopatku.

Nebyli jediní. Lékaři v konvoji občas nevěděli, kam dřív jet. „Asfalt klouzal. V zatáčkách jsem také několikrát cítil, jak to ustřeluje. Když člověk jede po šesti hodinách na hraně, je jasné, že ne každý to dá,“ popsal situaci v pelotonu Zdeněk Štybar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Extrémně náročný závod silničních cyklistů sledoval reportér ČRo Miroslav Augustin

Sám sice rovněž závod nedokončil, ale nikoli vinou zranění. Vzdal, když viděl, že úspěch mu není souzen. Celou porci kilometrů si z českého kvarteta naložil jen nejmladší Petr Vakoč. Celkem ze 144členného pelotonu dojelo do cíle jen 63 závodníků.

„Bylo to totální peklo, asi nejtěžší závod, co jsem kdy jel. Bylo neuvěřitelné teplo a hodně jsem trpěl v závěru. Je tu trochu prachu, cítím to i na průduškách a jsme dost špinaví,“ odkašlal si mladík v českém týmu.

„Byl to extrémní závod. Vůbec to nebyl závod jak MS, které se jezdí na okruhu. Pořadatel připravil nesmírně náročnou trať, navíc v tom horku, které panovalo. Nastoupaných 5 tisíc metrů prověřilo kvality celého pelotonu,“ posoudil trať trenér Tomáš Konečný.

Cyklisté příliš dlouhou dobu na odpočinek nemají. Už ve středu je čeká časovka, z Čechů ji pojedou Leopold König a Jan Bárta.

Miroslav Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme