Turnaj stolních tenistů pokračuje bez Čechů. Jako poslední vypadla Vacenovská

Iveta Vacenovská vypadla jako poslední česká zástupkyně z dvouher turnaje stolních tenistů na olympijských hrách. Česká pingpongistka prohrála jednoznačně ve čtyřech setech s Ukrajinkou Taťanou Bilenkovou. Už dříve se s turnajem rozloučili Hana Matelová, Lubomír Jančařík i Dmitrij Prokopcov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stolní tenistka Iveta Vacenovská | Zdroj: Reuters

Iveta Vacenovská nenavázala na svůj výkon z Londýna, kde se dostala do třetího kola. Se soutěží v Riu se loučí o kolo dřív, když po Ukrajince Bilenkové podlehla 0:4.

65. hráčka světového žebříčku Vacenovská hrála s 26. nasazenou hráčku turnaje (49. v žebříčku ITTF) vyrovnané první dva sety. Na konci toho prvního ale zkazila poslední míček a prohrála 9:11. Do vedení 2:0 šla Ukrajinka po výhře 11:8 a hra Češky se začala proti důsledné obraně rozpadat.

Třetí sadu prohrála tenistka z Hodonína s pouhými třemi získanými míčky a výrazně prohrávala i v posledním setu. V závěru se sice vzepjala. Odvrátila šest mečbolů a sama si vypracovala tři možnosti ke snížení. Žádnou ale nevyužila a Bilenková svůj sedmý mečbol využila.

Poslední česká zástupkyně v turnaji stolních tenisů se loučí po prohře 9:11, 8:11, 3:11 a 15:17.

Ostatní čeští zástupci vypadli už v úvodním zápase. Debutantka Hana Matelová prohrála s Číňankou reprezentující Kanadu Zhang Mo 3:4 na sety, když závěrečnou sadu ztratila 3:11.

Nedařilo se ani mužům. Dmitrij Prokopcov i Lubomír Jančařík vyhráli první sety, ale zápas prohráli 2:4 na sety. Prokopcov s Nigerijcem Toriolou, Jančařík s Uzbekem Kenjajevem.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme