Uprchlice Yusra Mardini vyhrála rozplavbu 100 m motýlek, na finále to ale nestačilo

Teprve osmnáctiletá syrská uprchlice Yusra Mardini má za sebou stometrový závod v motýlkářském stylu. V první rozplavbě byla sice první, ale její čas nestačil na to, aby se dostala mezi šestnáctku postupujících do finále. Celkově se umístila jednačtyřicátá s časem 1:09,21.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrská plavkyně Yusra Mardiniová

Syrská plavkyně Yusra Mardiniová | Zdroj: Reuters

Syrská plavkyně se sice nedostala do finále, ale zvítězila už tím, že se na olympiádu vůbec probojovala, o čemž se dozvěděla v červnu.

Přitom ještě loni v srpnu byla na útěku a má za sebou velký životní příběh, který Český rozhlas zpracoval v interaktivním dokumentu.

Yusra Mardini patří do týmu deseti uprchlíků, kteří v Riu startují pod olympijskou vlajkou, a to v plavání, judu a atletice. V případě zisku medaile bude stoupat olympijská vlajka a hrát bude olympijská hymna.

„Nemají národní tým, do něhož by patřili, nemají vlajku, za kterou by kráčeli, hymnu, již by zpívali. Přivítáme je na olympijských hrách olympijskou hymnou pod olympijskou vlajkou,“ uvedl již dříve prezident MOV Thomas Bach.

Syřanka se v bazénu představí ještě ve středu v závodě na 100 metrů volného stylu.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme