Uvidím, jestli oloupu celé kiwi, chystá se Synek na boj o zlato s Drysdalem

Na mistrovství světa vyhrává, zlato z olympijského závodu mu ale chybí. Skifař Ondřej Synek má před sebou životní závod, po čtyřech letech znovu pojede finále a největší konkurent má být zase jeho tehdejší přemožitel Mahé Drysdale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek | Foto: Reuters

„Doufám, že nebude v takové formě, jako byl v Londýně. Bude to bolet, ale moc se těším. Udělám pro to všechno,“ slibuje Ondřej Synek před veslařským finále.

Zlato z olympijských her mu stále chybí, je mu 33 let a teď český mistr světa cítí šanci. Souboje skifařů ale už prý nejsou jen o něm a novozélandském sokovi Mahé Drysdaleovi. „Je to o momentální fyzické a psychické pohodě. Čtyři roky se připravuju na něco, co musím prodat v sedmi minutách. To je na sportu asi to nejtěžší.“

„Lukáš Krpálek se taky připravoval a během pěti minut nebo i rychleji mohl být konec. Stačilo jedno zaváhání, právě to dělá šampiony,“ bere si příklad z prvního českého zlata.

Šampiona budeme znát už odpoledne. Právě Synek s Drysdalem už se jednou na Hrách potkali a zvítězil Novozélanďan. Před finále je ale Synkovi jasné, že může dopadnout jakkoli. „Podívejte, jak je to tady vyrovnané. To je jedno tempo a člověk může být čtvrtý nebo pátý.“

Jako soupeř se ale samozřejmě nejvíce skloňuje Mahé Drysdale. Ve 37 letech je starší než Synek a v Riu bude obhajovat zlatou medaili z Londýna.

„Kiwi oloupu k dopolední svačině. Budu ho loupat a uvidíme, jestli ho oloupu celé. Pak ho sním,“ směje se Ondřej Synek. Ovocnými přirovnáním myslí právě svého soka.

Loupat kiwi – neboli bojovat proti Drysdalovi a dalším – začne Ondřej Synek po půl čtvrté odpoledne českého času.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme